امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33212
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 195
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در ضیافت افطاری که به مناسبت بزرگداشت روز ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در ضیافت افطاری که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در تالار وحدت ترتیب داده بود در سخنانی ضمن تبریک روز خبرنگار از همه اصحاب رسانه خواست تا برنامه‌های سه ساله معاونت هنری را با نقدی منصفانه ارزیابی کنند.

شاه‌آبادی گفت: مجموعه همکاران من در معاونت هنری و شما اصحاب رسانه همگی یک مأموریت در راستای یک هدف داریم و آن تأثیرگذاری در جهت پیشرفت ام‌القرای ایران اسلامی است.

وی افزود: همه ما یک مأموریت داریم که برخی از بار آن را اهالی هنر بر دوش می‌کشند و بخشی از آن را شما اصحاب رسانه کامل می‌کنید و آن چه از آثار قلمی شما بر جای می‌ماند بهترین کارنامه برای نقد و بررسی عملکرد ما در معاونت هنری است.

معاون امور هنری وزارت ارشاد بر نقد منصفانه اهالی رسانه تأکید کرد و گفت: برخی از اوضاع هنر در دوره سه ساله مدیریت من گله مندند و برخی این دوران را خوب ارزیابی می‌کنند اما تقاضای من این است که نقد منصفانه‌ای را از عملکرد هنر در دوران مدیریت بنده بیان کنید.

شاه‌آبادی همچنین بر اهمیت دیدگاه افکار عمومی تأکید و گفت: بی‌تفاوتی مدیران نسبت به دیدگاه مردم یک خطر است چرا که اگر قدرت با تقوا همراه نباشد به چالش و انحراف کشیده می‌شود.

او خطراتی را نیز متوجه اهالی رسانه دانست و گفت: برای قلم خبرنگاران نیز پرتگاه‌هایی است چرا که آبروی انسان‌ها به دست شماست و این که شما چه اندازه برای آبروی انسان‌ها احترام قائلید می‌تواند اسباب نجات شما و یا پرتگاه‌تان باشد.

شاه‌آبادی همچنین گفت: همکاران من نیز باید مراقب این پرتگاه‌ها باشند.

معاون هنری وزارت ارشاد در ادامه به عملکرد این معاونت در طول سه سال مدیریت خود اشاره داشت و گفت: معاونت هنری در طول این سه سال و اندی رویه نوینی را پیش رو گرفت و تلاش شد جنس نیاز‌های جامعه هنری ما و نیاز مردم به خوراک هنری درست تبیین شود و جهشی در هنر کشور ایجاد شود.

او تأکید کرد که ما هیچ نقدی بر گذشتگان خود نداشته‌ایم و زبان به اعتراض نسبت به عملکرد گذشتگان باز نکرده‌ایم و اگر جایی هم سخنی گفته شده تعمدی در کار نبوده است.

شاه‌آبادی به انجام بیش از ۲۶ طرح جدید در معاونت هنری در طول مدیریت خود اشاره کرد و گفت: امروز در پایان دولت دهم سر خود را با افتخار بالا می‌گیریم چرا که با نگاهی تحول‌گرا در عرصه هنر کشور، فعالیت‌های هنری را رصد کردیم تا جهشی جدی در هنر کشور صورت گیرد،‌برخی از این اقدامات ما به شکل ملی صورت گرفت و برخی از اقدامات نیز برای اولین بار انجام شد مثل تأسیس مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، بنیاد ادبیات نمایشی و ...،‌ برخی نیز انجام مأموریت‌های بر جای مانده بود که باید نسبت به این فعالیت‌ها نگاه کارشناسانه‌ای شود.

او از نقدهایی که نسبت به عملکرد معاونت هنری از سوی رسانه‌ها تاکنون صورت گرفته است تشکر کرد و گفت: من از همه رسانه‌ها چه آن‌ها که هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف فعالیت‌های معاونت هنری را دیدند، چه آن‌ها که صرفاً به نقاط ضعف معاونت هنری پرداختند و گاه این نقاط ضعف را چند برابر نشان دادند تشکر می‌کنم که باعث شد ما به خودمان اجازه ندهیم نگاه مخاطبان را نادیده بگیریم و امروز به گونه‌ای است که همه تصمیمات ما نه در پشت درهای بسته بلکه گویی در اتاق شیشه‌ای گرفته می‌‌شود که این باعث افتخار ماست.

او با تأکید بر این که تلاش کردم مدیر خبرنگارگریزی نباشم و از مواجه شدن با افکار عمومی واهمه نداشته باشم گفت: در ماه‌های آینده بنا دارم رابطه شفاف،‌دوستانه و منصفانه‌ای با اصحاب رسانه داشته باشم.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها