امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33215
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهیلا پورگرامی، سرپرست گروه «آوای مهربانی» با اشاره به تمدید کنسرت تلفیقی این گروه خاطرنشان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهیلا پورگرامی، سرپرست گروه «آوای مهربانی» با اشاره به تمدید کنسرت تلفیقی این گروه خاطرنشان کرد: در روزهای چهارم و پنجم تیرماه با حمایت های بنیاد رودکی کنسرت تلفیقی در تالار وحدت برگزار شد که به دنبال استقبال علاقمندان نسبت به تمدید آن اقدام کردیم.

وی تصریح کرد: کار تلفیقی که ترکیبی از موسیقی سنتی، پاپ و جاز است، به منظور آشنا کردن علاقمندان موسیقی پاپ با موسیقی سنتی به ویژه جوانان انجام شد تا در قالبی جدید هر دو نوع موسیقی پاپ و سنتی را تجربه کنند که علاوه بر استقبال جوانان، مورد استقبال سایر گروه های سنی نیز قرار گرفت.

سرپرست گروه «آوای مهربانی» با تاکید بر اینکه در کنسرت تلفیقی تمام تلاش خود را کرده ایم که شان و جایگاه موسیقی سنتی زیر سئوال نرود، گفت: اشعار براساس سلیقه آهنگساز و توجه به موسیقی تلفیقی انتخاب شده است و این انتخاب به نحوی است که موسیقی سنتی نقش اصلی و پایه ای را ایفا می کند.

براساس این گزارش،در بخش اول این کنسرت قطعات هوای عاشقی با شعری از ابوسعید ابوالخیر، عشق و درویشی با شعری از سعدی، وا دل من ، دیوانه شو، کجاست از اشعار مولانا، و چند قطعه جدید دیگر از ساخته های پدرام درخشانی و دربخش دوم چهار مضراب دشتی، قطعه محلی الله مدد، سر عشق با استفاده از اشعار سعدی، زهی عشق از مولانا، امون قطعه محلی بختیاری با شعری از بابا طاهر و بیا تا گل برافشانیم به یاد زنده یاد استاد مشکاتیان اجرا می شوند.

قطعات مذکور توسط نیوشا بریمانی، نوازنده کمانچه؛ سوگل ضامنی، نوازنده تار؛ علیرضا مصدقی، نوازنده کاخن؛ عسل ملک زاده، نوازنده دف؛ رضا تاجبخش، نوازنده پیانو، نوازنده عمید بنکدار، نوازنده گیتارباس؛ درشن آنند، نوازنده تبلا؛ مینو قاسمپور، نوازنده قانون؛ طراوت باباخانلو ، نوازنده فلوت و رخساره رستمی، نوازنده بربط اجرا می شوند و سهیلا پورگرامی، مهرداد هویدا و صبا ضامنی خوانندگان حاضر در این کنسرت هستند.

کنسرت تلفیقی گروه «آوای مهربانی» 25 مرداد ساعت 21 در تالار وحدت اجرا می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها