امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33230
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد شوهانی نماینده مردم ایلام که به عنوان نماینده متقاضیان تحقیق و تفحص از ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد شوهانی نماینده مردم ایلام که به عنوان نماینده متقاضیان تحقیق و تفحص از جمعیت هلال‌احمر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) سخن می‌گفت با اشاره به شأن و جایگاه مجلس گفت: مجلس باید اقتدار و شأن خود را حفظ کند و برابر سوگندی که مطابق اصل 167 قانون اساسی به قرآن یاد کرده از قانون اساسی و حقوق مردم دفاع کند.

وی با بیان اینکه به دلیل برخی تقابل‌های دولت با مجلس شأن مجلس خدشه‌دار شده است افزود: در دوران گذشته شرایط حتی طوری شد که برخی وزرا برای پاسخ به نمایندگان به کمیسیون‌ها هم نمی‌آمدند که این نشان می‌دهد که ما باید از شأن و اقتدار مجلس حراست کنیم.

شوهانی تحقیق و تفحص از نهادها  و سازمان‌های مختلف را وظیفه قانونی مجلس دانست و افزود: منظور از تحقیق و تفحص به معنای مچ‌گیری و تخریب سازمان‌ و نهاد خاصی نیست بلکه در راستای نظارت مجلس است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در دنیا شناخته شده و یک سازمان بزرگ و مهم است، تصریح کرد: ملت شریف ایران همواره با فعالیت‌های هلال‌احمر سر و کار دارند و این نشانگر اهمیت جمعیت هلال‌احمر است.

شوهانی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر اشکالات فراوانی دارد، گفت: ابهام در گردش مالی، ابهام در نحوه فعالیت شرکت‌های زیر مجموعه هلال احمر و فعالیت‌های نادرست این جمعیت موجب درخواست نمایندگان برای تحقیق و تفحص از این جمعیت شده است.

نماینده مردم ایلام ادامه داد: گفته شده برخی مدیران در جمعیت هلال احمر که شغل چندم‌شان حضور در هلال احمر است پاداش‌های هنگفتی می‌گیرند که باید موضوع برای مردم و مجلس روشن شود.

به گزارش فارس، تقاضای گروهی از نمایندگان برای تحقیق  و تفحص از هلال‌احمر به تصویب نرسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها