امروز : دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 27
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33259
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه به نقل از پایگاه خبری «اخبار قرقیزستان»، در حال حاضر سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکا در منطقه آسیا و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه به نقل از پایگاه خبری «اخبار قرقیزستان»، در حال حاضر سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوس آرام متمرکز شده است.

کارشناسان روس معتقدند که تهدیدات غرب دقیقا با گسترش سلاح‌های هسته‌ای و دیگر سلاح‌های کشتار جمعی، تروریسم بین‌المللی، جرائم فراملی و مسائل زیست محیطی برابر است.

آنان خاطرنشان می‌کنند که گسترش سلاح‌های هسته‌ای، یکی از پیامدهای مستقیم سیاست خارجی راهزنانه‌ ایالات متحده است.

این تحلیل‌گران روس تصریح می‌کنند که به عنوان مثال، اگر تمام مسائل مورد اختلاف را می‌توان در شورای امنیت سازمان ملل متحد حل‌وفصل کرد، پس این همه خونریزی برای لازم است؟

آنان بیان می‌کنند: واقعیت این است که ایالات متحده قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته و بنابراین امروز قادر به متوقف کردن جنگ نه در عراق، نه افغانستان و نه لیبی است.

آنان با اشاره به مسئله کره شمالی، معتقدند که تمام جهان برای حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت خود تمایل برای به دست آوردن سلاح هسته‌ای نشان می‌دهند. 

این سیاست‌شناسان بر این باورند که آمریکا جز شر و بدی چیزی برای مردم و کشورها به ارمغان نیاورده است.

آنان می‌گویند که بارها شنیده شده که از کشته شدن شهروندان آمریکایی در برخی نقاط سخن می‌گویند، اما آیا آنان از منافع ایالات متحده محافظت می‌کنند؟ البته که نه، آنان جان خود را فدای منافع سیاست‌های جنایتکارانه و بی‌پروایانه سیاستمداران ایالات متحده قرار داده‌اند که از منافع مردم آمریکا به دور است.

امروزه همه می‌دانند که تروریسم بین‌المللی توسط سرویس‌های مخفی ایالات متحده ایجاد شده است و هر کسی می‌داند که «بن لادن» از کجا پیدا شد.

این صاحب‌نظران خاطرنشان می‌کنند که جرایم فراملی توسط آمریکا به صورت نقدی پرداخت می‌شوند. بنابراین به عنوان مثال، همه انواع انقلاب‌های رنگی در گرجستان، اوکراین، قرقیزستان توسط پول‌های کلان آمریکا راه‌اندازی شده‌اند.

آنان ذکر می‌کنند که در گرجستان، ایالات متحده دستمزد همه مقامات دولتی را پرداخت می‌کند بنابراین دقیقا روشن است،  روسیه و ایالات متحده در مبارزه با تهدیدات دارای منافع مشترکی نیستند. ایالات متحده منبع این تهدیدها بوده و روسیه این کشور را در این مورد حمایت نخواهد کرد.

این تحلیل‌گران می‌گویند اگر آمریکایی‌ها رنج می‌برند، این مسئله به انتقام روسیه بستگی ندارد، بلکه مربوط به حماقت سیاستمداران این کشور است، روسیه تنها در حفظ حاکمیت خود گرفتار است.

آنان چنین نتیجه‌گیری می‌کنند که آمریکایی‌ها باید تمام جهان را به عنوان باغ خود محسوب نکنند که هر چه را بخواهند بکارند و درو کنند. حال آن که این دقیقا همان چیزی است که آمریکا می‌خواهند امروزه در منطقه آسیا و اقیانس آرام انجام بدهند.

آنان به این ضرب‌المثل اشاره می‌کنند: انسانی که به پرورش مار مشغول است، باید درک کند که زمانی آن مارها فرد پرورش‌گر را خواهند گزید و بن لادن نمونه این مثال است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها