امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3326
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 225
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، دخالت قطر در مسائل تونس و مصر خشم ملت های آنان را بدنبال داشته تا جایی که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، دخالت قطر در مسائل تونس و مصر خشم ملت های آنان را بدنبال داشته تا جایی که پرچم قطر بارها به دست تظاهرات کنندگان مصری و تونسی به آتش کشیده شده است.

تظاهرات کنندگان بر لزوم جلوگیری از دخالت قطر در مسائل داخلی کشورشان و تقویت حاکمیت ملی آن تاکید کرده‌اند.

در این میان، یک فعال سیاسی و قانونی تونسی با بررسی تفاوت تحولات تونس و مصر با آنچه در لیبی و سپس سوریه جریان یافت، رخدادهای کنونی را نه انقلاب بلکه طرحی استعماری از سوی آمریکا و اسرائیل دانست.

لیبی و سوریه با شورش نظامی روبه رو شدند

«البشیر الصید» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس تصریح کرد: به عقیده من آنچه را که در کشورهای عربی رخ داد نمی توان انقلاب و یا بهار عربی دانست و در واقع رخدادهای آن تفاوت چندانی با نتایج معاهده سایکس پیکو ندارد.
با این حال تحولات  تونس و مصر و تکاپوی مردمی در آن به مثابه انتفاضه مردمی بود درحالی که لیبی و سوریه با شورشی نظامی تحت حمایت بیگانگان از جمله آمریکا و صهیونیست ها روبه رو شدند که توسط برخی کشورهای عربی به اجرا در آمد.

وی تاکید کرد: رخدادهای وطن عربی انقلاب نبوده بلکه توطئه ای است که هدف از آن تغییر نقشه سیاسی و جغرافیایی و نیز نظامی و اقتصادی کشورهای عربی و اجرای نقشه خاورمیانه جدید است.

این فعال تونسی تصریح کرد: تغییر، حق ملت های عربی است و آنان می توانند برای تحقق دمکراسی مبارزه کنند اما انقلاب و تغییر نباید با دخالت خارجی و حمله نظامی و رسانه ای صورت بگیرد.

الصید گفت: این دخالت ها، اقدامی خطرناک است که به دست ترکیه، قطر وعربستان و نیز گروهک‌های تروریستی که دستشان به خون مردم بی گناه سوریه آلوده است، صورت می‌گیرد و البته باید نقش ناپاک برخی شیوخ و صدور فتوا از سوی آنان را به این دخالت ها افزود زیرا آنان به نام اسلام، ریخته شدن خون بی گناهان را مباح اعلام کردند در حالی که اسلام از چنین مسائلی به دور است.

دخالت قطر، کاملا آشکار و علنی شده است

دخالت قطر در مسائل تونس و مصر بر هیچ کس پوشیده نیست به ویژه اینکه قطر منابع مالی خود را در اختیار سران دیکتاتور قرار داده و از تروریست ها نیز حمایت مالی و تسلیحاتی بعمل می آورد و با این اقدامات در تلاش است اوضاع سیاسی و اقتصادی این کشورها را تغییر داده و با حمایت از دولت‌های جدید نقش خطرناک خود مبنی بر اجرای طرح آمریکا را ایفا کند.

قطر تحت پوشش انجمن‌های خیریه به تروریست‌ها کمک می‌کند

این فعال تونسی اظهارداشت: قطر کمک های خود را در قالب کمک انجمن های خیریه به دست گروههای مسلح تروریستی در لیبی و سوریه می رساند و به این ترتیب طرح استعمارگرانه صهیونیست‌ها را به اجرا گذاشته است.

وی درمورد اعطای کرسی سوریه در اتحادیه عرب به ائتلاف مخالفان این کشور گفت: اتحادیه عرب به دشمن عرب‌ها و مسلمانان و کشورهای عربی مثل لیبی و سوریه تبدیل شده است و دشمنی آن با عربها موجب شده است که وجهه عرب بودن آن از بین برود و در کنار پیمان استعمارگرانه ای قرار گیرد که پیش از این لیبی را هدف حمله قرار داد و امروز همان کار را در سوریه تکرار می کند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها