امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33261
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 201
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کشورهای اسلامی به منظور ترویج فرهنگ قرآنی اقدام به برگزاری ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کشورهای اسلامی به منظور ترویج فرهنگ قرآنی اقدام به برگزاری برنامه‌های فرهنگی بسیاری می‌کنند اما یکی از کشورهایی که در تمامی مناسبت‌ها برنامه‌های خاص و متنوعی دارد، کشور افغانستان است.

مردم این کشور چندمذهبی هستند اما بسیاری از این مردم پس از اشغال کشورشان توسط آمریکایی‌ها و دیدن ظلم آن‌ها به مردم به اسلام و تشیع گرایش بیشتری پیدا کرده و به قرآن پناه بردند به طوری که در سال‌های اخیر در شهرهای مختلف افغانستان مدارس حفظ قرآن کریم راه‌اندازی شده است و توانسته‌اند فرهنگ قرآنی را در کشورشان گسترش دهند.

 «هادی طاهری» یکی از طلاب جامعةالمصطفی‌العالمیه که برای تقویت دین خود از افغانستان به ایران آمده است در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی فارس گفت: بسیاری از فعالیت‌های قرآنی که در افغانستان برگزار می‌شود، برگرفته از فرهنگ ایرانیان است.

وی افزود: مردم ایران با انتقال فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی خود به سایر کشورها توانسته‌اند بسیاری از مردم جهان را به دین اسلام ترغیب کنند.

طاهری با اشاره به فعالیت‌های گسترده قرآنی ایران، اظهار داشت: در ایران به مسائل قرآنی بیشتر از همه جهان توجه شده و فعالیت‌های چشمگیری صورت می‌گیرد و علاقه مردم به شرکت در مراسم فرهنگی و قرآنی نشان‎دهنده نفوذ قرآن بر قلب‌های ایرانیان است.

«احمد کریمی» نیز یکی دیگر از طلاب افغانی که در جامعةالمصطفی مشغول تحصیل است، با بیان اینکه من از کودکی عشق و علاقه‌ای به قرآن داشتم، گفت:‌ اگر انسان قرآن را خوانده و در این کتاب هدایت تدبر کند به طور حتم جذب کلام الهی خواهد شد. 

وی افزود: ایران تنها کشور مسلمان و شیعه‌ای است که با قدرت و نفوذ در دنیا به اقدامات فرهنگی و قرآنی می‌پردازد که به نظر من این توانمندی‌ها برگرفته از تلاش شخصیت‌هایی بزرگ همچون امام‌خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.

«سلطانعلی کمالی» یکی دیگر از مسلمانان افغانستان با بیان اینکه هنرمندان افغانستان در عرصه‌‌های مختلف و به ویژه بخش هنر دینی و قرآنی ناشناخته مانده‌اند، تصریح کرد: غرب همه تلاش خود را می‌کند تا از راه‌های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری در شبکه‌های فارسی زبان، سبک زندگی مردم ایران را تغییر دهد چرا که ایرانیان نفوذ زیادی در دنیا و همچنین در تغییر سبک زندگی سایر مردم کشورهای منطقه دارند.

انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها