امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33268
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر ابراهیمی درباره این کتاب گفت: قریب به 10 داستان از مجموعه هفت اورنگ را برای کودکان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر ابراهیمی درباره این کتاب گفت: قریب به 10 داستان از مجموعه هفت اورنگ را برای کودکان و نوجوانان به صورت داستان بازنویسی کرده‌ام.

وی ادامه داد: در نوشتن این داستان‌ها سعی کردم آن را به زبان امروزی برای این گروه سنی به رشته تحریر در آورم، در اصل بیشتر شخصیت‌های این مجموعه تاریخی را تغییر داده و با شاخ و برگ دادن به قصه‌ها، داستان‌ها را با رنگ و بوی طنز به نگارش در آورده‌ام.

این مجموعه که به تازگی از سوی سوره مهر منتشر شده است کودک را با واژگان و تعابیر جدید آشنا می‌کند،

در یکی از داستان‌های این کتاب می‌خوانیم: «القصه، مرد لباس‌شوی بعد از تمام شدن کارش، به خانه رفت و کیسه را به دست زنش داد. زنش دید که کیسه تکان می‌خورد. درش را باز کرد و کلنگ را در آن دید و با تعجب پرسید: «این چه پرنده‌ای است و چه‌گونه شکارش کردی؟ مرد گفت: این کلنگی است که از روی حرص و طمع پا از گلیم خویش بیرون گذاشت و خواست باز شود؛ یک باز شکاری. و چون توانست مثل بازها شکار کند، خود به آسانی شکار من شد و حالا سر از آشپزخانه ما در آورده است!»

گفتنی است، «هفت اورنگ» نوشته روایت جعفر ابراهیمی در شمارگان 2500 نسخه و به قیمت 130 هزار ریال از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها