امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33277
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌بهروز نعمتی نماینده مردم اسدآباد در مجلس طی تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌بهروز نعمتی نماینده مردم اسدآباد در مجلس طی تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) خانه ملت به واکنش برخی نمایندگان نسبت به حوادث قم انتقاد کرد.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مذکور با بیان اینکه مجلس به وظیفه خود در قبال این حادثه عمل کرد، گفت: البته این حادثه فقط به قم محدود نمی‌شود و حوادثی این چنینی در مشهد زمان سخنرانی آقای ناطق نوری در شب قدر که به سمت وی بطری پرتاب شد و در تهران در مرقد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی رخ داد.

رئیس مجلس اضافه کرد: مجلس باید این موضوع را بررسی می‌کرد که این اقدام صورت گرفت، البته برخی دوستان در رسانه‌ها نکاتی را گفتند که خلاف واقع بود، ما نباید در ماه مبارک رمضان خلاف سخن بگوییم.

لاریجانی نیز در همین زمینه اظهار داشت: گفته شد این هیئت انتصابی بوده است در حالی که این اظهارنظر درست نیست، زیرا زمانی که این هیئت تایید شد، یعنی در روز 23 بهمن من در خارج از کشور به سر می‌بردم و خود نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این باره تصمیم گرفتند.

وی این سؤال را مطرح کرد که چرا باید حرف نادرستی مطرح شود و در همین زمینه خاطرنشان کرد: حرف‌های نادرست دل‌ها را به سمت‌هایی می‌برد، همین حرف‌های نادرست و خلاف عامل ایجاد تندروی‌ها می‌شود؛ وقتی در آن مسجد گفته می‌شود لاریجانی منافق است مسائل این چنینی پدید می‌آید.

لاریجانی ادامه داد: در آن مسجد یکی از همکاران ما گفتند لاریجانی منافق است، بعد به همین نقل قول‌های نادرست استناد شده و حرکات غلط رخ داده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه ما در کشورمان در بعد از انقلاب صدمات این چنینی کم ندیده‌ایم، اظهار داشت: مرحوم شهید مطهری را گروه فرقان به عنوان منافق یاد می‌کردند و یک فردی وی را با تیر می‌زند؛ یعنی عده‌ای فکرش را تولید می‌کردند که البته روش‌های این چنینی غلط است.

وی تهمت زدن به افراد، تخریب آنها و ارائه اطلاعات غلط را از جمله مشکلاتی دانست که امروزه شاهد رخ دادن آن در کشور هستیم و این اقدامات را عاملی برای ایجاد حوادث بعدی توصیف کرد.

لاریجانی اضافه کرد:‌ از روز اول می‌گفتند که این حادثه سازمان‌یافته نیست، وزیر اطلاعات و معاونش نزد من آمدند و گفتند طی بررسی‌های دقیق ما این حادثه سازمان‌یافته بوده و گزارشات درست است.

رئیس مجلس با بیان اینکه اگر کسی دارای شم اطلاعاتی باشد متوجه خواهد شد که حوادث این چنینی بدون سازمان‌یافتگی رخ نمی‌دهد، تصریح کرد: حال سؤال این است که آیا دستور مقام معظم رهبری فرمودند که من گفتم به این مسائل رسیدگی کنند، باید مورد رسیدگی قرار بگیرد یا نه؟؛ مجلس در وسع خود به این موضوع رسیدگی کرد و به نظر می‌رسد نباید اینقدر موضوع را پیچ و تاب داد.

لاریجانی با بیان اینکه بررسی این حوادث بحث فردی نیست، افزود: بحث این است که در حرم حضرت فاطمه معصومه این اقدام صورت گرفته، یعنی اگر مجرمی در حرم می‌نشست به وی احترام می‌گذارند؛ البته دو بار در حرم حضرت معصومه تعدی صورت گرفت یکی در زمان رضاشاه و یک بار هم دفعه اخیر با کفش و کلاه آن اتفاقات صورت گرفت.

رئیس مجلس همچنین گفت: ما نباید در برخی مواقع حرمت‌ها و آبروهایی را تخریب کنیم که نتوانیم پاسخگوی آن باشیم؛ علت اینکه مقام معظم رهبری موضع گرفتند فقط بحث فردی نبود بلکه این اقدام کار درستی نیست؛ در واقع اینکه بخواهد این رفتار در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) و حرم امام راحل صورت بگیرد، نه در شأن جمهوری اسلامی است و نه غلط است.

وی از همگان خواست به این موضوع با یک دید ملی بنگرند و افزود: من معتقدم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کار خود را انجام داده است، البته کمیسیون در اینجا اسامی را اعلام نکرده در حالی که در نهادهای دیگر باید اسامی اعلام شده و موضوع رسیدگی شود.

رئیس مجلس اضافه کرد: حال باید گزارش کامل به مراجع ذی‌صلاح داده شود تا آنها رسیدگی کنند؛ من هم از کمیسیون به پاس زحماتشان قدردانی می‌کنم و بهتر است این بحث را خاتمه دهیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها