امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33298
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمزه شکیب عضو شورای شهر تهران در خصوص انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمزه شکیب عضو شورای شهر تهران در خصوص انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس اظهار نظر کرد:

*شکیب: بنده می‌خواستم نظر خودم را درباره آقای نجفی بگویم؛ با شناختی که در طول 6 سال همکاری با آقای نجفی داشتم، باید بگویم ایشان با توجه به تجربه چند دوره وزارت در آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و فناوری و مسئولیت در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و نگاه فراجناحی در مدیریت کاری، قطعاً یکی از گزینه‌های بسیار مطلوب برای وزارت آموزش و پرورش است.

در فراز و نشیب‌های این دوره 6 ساله که مصادف با دوره فتنه بود آقای نجفی با مسائل پیش آمده ظهور مقبول و با تدبیری داشتند، لذا پیش‌بینی می‌شود آقای نجفی بتواند از کلیه ظرفیت کشور در این زمینه در ارتقای آموزش و تعلیم و تربیت استفاده کند و تحولی نو در آموزش و تعلیم و تربیت در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند.

* فارس: آقای شکیب، شناختی که شما از آقای نجفی دارید، شناخت آموزش و پروشی نیست؟ درسته؟

*‌شکیب: من در آموزش عالی هستم، یعنی الان 22 سال است که عضو هیئت علمی دانشگاه هستم؛ مرتبه استاد تمامی دارم و در مدت 22 سال فعالیت در دانشگاه، باز بخشی از آن به مدیریت آقای نجفی باز می‌گردد و این تجربه‌ای که داشتم به عبارتی بیگانه با وزارت آموزش و پرورش نیستم، به لحاظ اینکه معلم هستم.

فکر می‌کنم آن چیزی که از بازتاب خود دوستان معلم به ما می‌رسد، حالا چه در تهران و چه در شهرستان‌ها، به هر حال دورانی که آقای نجفی مدیریت آموزش و پرورش را داشته است به عنوان دوران خوب یاد می‌کنند و ایشان را به نیکی یاد می‌کنند، هرچند که من باورم بر این است که با توجه به تجاربی که بعداً ایشان کسب کرده است و اتفاقاتی که افتاده و فراز و نشیب‌هایی که وجود دارد حتماً می‌تواند از این تجربیات هم اضافه کند و موفق‌تر عمل کند.

* فارس: بحثی درباره آقای نجفی است؛ می‌گویند قبل از پذیرش وزارت، در آموزش و پرورش نبود و اکنون هم 16 سال از آموزش و پرورش دور بوده است و زمانی هم که در وزارت آموزش و پرورش بود به خاطر عدم شناخت از وزارتخانه، افرادی که انتخاب کرد، از آموزش عالی بودند و معاونانش بیرون از آموزش و پرورش انتخاب شدند، نظر شما چیست؟ البته یاد آور شوم درست است که معلم محسوب می‌شوید، اما قبول کنید فضای دانش‌آموزی با فضای دانشگاه فرق دارد؟

*شکیب: قطعاً قبول دارم، حالا به هر حال اگر آنجا یک سری اشکالات و اشتباهات وجود داشته است حتماً در مدیریت جدید، ایشان مرتفع می‌کند و حداقل این است که ایشان در آن دوره که در آموزش و پرورش بوده است یک شناختی پیدا کرده است، از خود آموزش و پرورش مثل آن موقع آنقدر بیگانه نیست.

از سویی وقتی کسی از جایی می‌رود اینگونه نیست که فراموش کند؛ جایی که می‌روی یک علقه ایجاد می‌شود؛ به هر حال فرد مسائل جای قبلی را هم دوست دارد دنبال کند.

* فارس: یعنی می‌گویید به رغم اینکه آقای نجفی دور بودند ولی مسائل آموزش و پرورش را با علاقه‌مندی دنبال می‌کردند؟

* شکیب: حتماً اینجوری است. ببینید وقتی شما خودتان الان در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هستید، اگر یک تغییری ایجاد شود و به خبرگزاری دیگری بروید، شما مسائل اینجا را با علاقه‌مندی دنبال می‌کنید و تعقیب می‌کنید ببینید فردی بعدی که جای شما آمده چه کسی هست و کارها به چه صورت انجام می‌شود.

*فارس: شاید یکی دو سال اولش باشد، ولی به 16 سال دیگر نمی‌کشد.

* شکیب: برای کسی که از سیستم منفک شود، درست است اما اگر در سیستم باشد اینگونه نیست؛ زمانی که آقای نجفی مسئول سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بود، آیا می‌شود گفت که ارتباطی با وزارت آموزش و پرورش نداشته است.

حتماً به هر حال بخش عمده‌ای از شرح وظایف آنجا که منتج به بودجه و برنامه‌ها بوده است، در جریان کار آموزش و پرورش قرار می‌گرفته است. ممکن است وزارتخانه‌های دیگر را معاونانش یا کسان دیگر این قضیه را دنبال می‌کردند، شاید این بخش هم یکی از معاونانش باشد، اما حتماً خودش یک توجه خاص و ویژه داشته است، یا بعداً وقتی عضو شورای شهر می‌شود به لحاظ ارتباط کاری که دارد اینطور نیست که بخواهد منفک شود.

* فارس: ولی قبول کنید با اینکه داخل بدنه باشد فرق می‌کند؟

* شکیب:  قطعاً اینطور است؛ همه این مسائل را باید کنار همدیگر گذاشت یعنی تجربه یک دوره مدیریت یک دسته قرار گیرد و گزینه دیگر که خودش آنجا یک سری مراحل کارشناسی را طی کرده و به جای دیگر رسیده است، در دسته دیگر قرار گیرد؛ البته به هر حال آن هم باید یک جوری خود رئیس‌جمهور هم بتواند اعتماد داشته باشد که معرفی کند.

همه اینها را باید کنار هم گذاشت بعد به نتیجه رسید. ابتدا هم گفتم که آقای نجفی یکی از گزینه‌های مطلوب است و می‌تواند به لحاظ تجربه موفق باشد.

* فارس: خب شما روی آقای نجفی شناخت دارید، با ایشان همانطور که گفتید 6 سال کار کردید و آشنایی نزدیک دارید؛ به نظر شما بهتر نبود که آقای نجفی با تجربه‌ای که دارند، هم تجربه وزارت و هم تجارب علمی بالا،‌ می‌ماندند و به عنوان یک مشاور در بالای سر آموزش و پرورش بودند و نه به عنوان یک وزیر؛ نظر شما چیست؟

*‌شکیب: اگر این اتفاق هم می‌افتاد می‌توانست یک نقش خیلی خوبی داشته باشد. من با این نظر شما کاملاً در این زمینه موافقم. آدم‌هایی که تجربه دارند، در زمینه‌ای که فرایندی را طی کردند می‌توانند به عنوان یک مشاور خیلی قوی عمل کنند و آن هم می‌توانست گزینه مناسبی در کنار این باشد و حالا از اینکه ایشان به مجلس معرفی شده و رسماً در این مقطع است شخصاً باورم این است که ایشان می‌تواند گزینه موفق باشد.

* فارس: البته به شرط اینکه دیگران هم کمک کنند، درسته؟

*‌شکیب: ایشان خودش تنها نمی‌تواند حتماً باید یک حلقه قوی که همکاران آموزش و پرورش باشند در کنار خودش داشته باشد که بتواند همانطور که گفتید از خود بدنه استفاده کند و انشاءالله موفق باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها