امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33302
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که بسیاری از کشورهای عربی از جمله قطر، مصر، عربستان سعودی، لبنان، یمن، امارات عربی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که بسیاری از کشورهای عربی از جمله قطر، مصر، عربستان سعودی، لبنان، یمن، امارات عربی متحده، سودان، اردن، لیبی، تونس، مغرب، عراق و الجزایر و برخی کشورهای اسلامی دیگر از جمله ایران، مالزی و اندونزی با یکدیگر ماه مبارک رمضان را آغاز کردند و امروز در این کشورها، 29 رمضان است، تنها شورای فتوای مصر با قطعیت اعلام کرده است که امروز پایان ماه مبارک رمضان و فردا پنجشنبه عیدفطر است.

در بیانیه شورای فتوای مصر آمده است که بر اساس گزارش‌های دریافتی از کمیته‌های مختلف استهلال در مناطق مختلف مصر و محاسبات صورت گرفته ژئوفیزیکی و نجومی، فردا پنجشنبه اول شوال است.

در این بیانیه آمده است که در بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی، فردا اول شوال است.

دکتر «حاتم عودة» رئیس مرکز کلی پژوهشهای فلکی مصر اظهار داشت که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته علاوه بر مصر، سایر کشورهای عربی و اسلامی از جمله عربستان، ایران و ترکیه نیز امشب می‌توانند ماه را رویت کنند.

ترکیه نیز به طور رسمی اعلام کرده است که فردا اول ماه شوال و عید فطر است.

این در حالی است که هیئت شرعی رویت ماه در کویت و دیوان عالی عربستان سعودی دیشب اعلام کردند که امروز 29 رمضان است و فعلا نمی‌توانند زمان دقیق عیدفطر را اعلام کنند. لذا پس از نشست امشب چهارشنبه و بررسی گزارش‌های به دست‌آمده اعلام خواهند کرد که اول شوال چه روزی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها