امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33303
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «پی تی آی»، ساختمان محل حضور کنسولگری آمریکا در شهر «میلان» واقع در شمال غربی ایتالیا و دفاتر این ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «پی تی آی»، ساختمان محل حضور کنسولگری آمریکا در شهر «میلان» واقع در شمال غربی ایتالیا و دفاتر این کنسولگری، روز گذشته (سه شنبه) به دنبال دریافت نامه ای که در آن تهدید به بمب‌گذاری شده بود،‌ به طور موقت تخلیه شدند.

یکی از افسران گروه مبارزه با تروریسم ایتالیا در این باره اعلام کرد که این نامه حاوی نمادی بود که در گذشته اغلب توسط آنارشیست های ایتالیایی مورد استفاده قرار می گرفت.

این افسر ایتالیایی که تمایلی به افشای نامش نداشت،‌ همچنین گفت که پلیس بعد از تخلیه کارمندان کنسولگری، ساختمان را مورد بررسی قرار داده است.

در این خبر آمده است که کارمندان کنسولگری آمریکا در میلان بعد از پایان وضعیت اخطار، به ساختمان بازگشتند.

علاوه بر این، چندین ایستگاه رادیویی ایتالیایی نیز در ساختمان محل حضور کنسولگری آمریکا، دفتر داشتند که آنها نیز در پی تهدید به بمب‌گذاری، موقتا تخلیه شدند.

پلیس ایتالیا در اقدامی احتیاطی، یک ایستگاه مترو را که در نزدیکی ساختمان کنسولگری آمریکا قرار داشت،‌ در طول ساعات پر رفت و آمد موقتا بست.

پلیس نیز گزارش رسانه های خبری ایتالیا مبنی بر کشف یک چمدان مشکوک در کنسولگری را تکذیب کرده است.

بر اساس این خبر، «جن پساکی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز تهدید به بمب گذاری در ساختمان کنسولگری این کشور در شهر میلان و همچنین تعطیلی موقتی آن را تائید و از مقامات ایتالیایی به دلیل پاسخگویی حرفه ای و سریعشان در برابر این تهدید قدردانی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که از ارتباط بین تهدید به بمب گذاری در کنسولگری این کشور در شهر میلان و تهدیدات القاعده که منجر به تعطیلی سفارتخانه های آمریکا در سراسر خاورمیانه و آفریقا و همچنین تخلیه پرسنل آمریکایی از سفارت این کشور در یمن شده است، اطلاعی ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها