امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33305
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل، در گزارشی از استفاده نیروهای وابسته به القاعده از نوعی ماده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل، در گزارشی از استفاده نیروهای وابسته به القاعده از نوعی ماده منفجره جدید خبر داده که قابل کشف نیست و می‌تواند موجب سرنگونی هواپیماهای مسافربری شود.

بنابراین گزارش، طراحان بمب القاعده در حال تولید نوعی ماده منفجره هستند که به‌شکل مایع بوده و روی لباس ریخته می‌شود و پس از خشک شدن به‌راحتی قابل اشتعال است. 

این گزارش حاکی است که با اقدامات فعلی امنیتی ماده منفجره مزبور قابل کشف نیست. این ماده منفجره جدید، بیشتر از هر کسی مسافران هواپیماها را تهدید می‌کند. گزارش‌های رسیده از پیام‌های رد و بدل شده بین ایمن الظواهری، سرکرده القاعده و «ناصر الوحیشی»، معاون وی در یمن نیز این خبر را تایید می‌کند.
ابراهیم الاسیری
 
«سیدنی آلفورد»، کارشناس بریتانیایی مواد منفجره امکان‌پذیری روش جدید را تایید کرده است. وی البته نقطه ضعف این روش را استفاده از البسه در آن دانسته است که به عنوان رقیق‌کننده عمل کرده و قدرت ماده منفجره را کاهش می‌دهند. ظاهرا این ماده منفجره پس از خشک شدن باید با کبریت روشن شود که حمل آن در هواپیماها آزاد است.

«ابراهیم الاسیری»، بمب‌ساز مشهور القاعده در شبه‌جزیره عربستان به‌عنوان سازنده ماده منفجره جدید شناخته می‌شود. برخی گزارش‌های دیگر هم حاکی از آن است که الاسیری در حال طراحی بمب‌های جدیدی است که زیر پوست تروریست‌ها کار گذاشته می‌شوند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها