امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33314
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 34
«عماد جاد» معاون مرکز مطالعات سیاسی الأهرام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با انتقاد شدید از مواضع ...

«عماد جاد» معاون مرکز مطالعات سیاسی الأهرام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با انتقاد شدید از مواضع اخیر مک کین، این سخنان را برای مصر و ملت آن توهین آمیز خواند و افزود: مک کین در کنفرانس خبری که قاهره برگزار شد، به گونه‌ای سخن می‌گفت که گویی در یک کشور اشغال شده سخنرانی می کند. زیرا اینگونه کنفرانس‌های خبری که در بردارنده تهدیدات است، تنها بعد از اشغال کشورها برگزار می‌شوند.

وی مواضع این سناتور جمهوریخواه را غیر قابل قبول برشمرد و افزود: احساس کردم که مک کین آمده که دموکراسی و گفت‌وگو را به ما آموزش داده و اشتباهات مصر در دوره اخیرا را گوشزد کند و فراموش کرده که تاریخ مصر به بیش از هفت هزار سال می‌رسد. مصر همه چیز را به تمام جهان یاد داده است.

جاد از رئیس جمهور مصر، نخست وزیر و وزیر دفاع این کشور خواست از این گونه‌ دخالت‌ها در امور داخلی قاهره جلوگیری کنند؛‌و درباره تهدیدات واشنگتن مبنی بر قطع کمک‌های خود به قاهره گفت: ملت مصر حاضر گرسنگی بکشد و بدون دریافت مساعدات خود این کشور را بسازد... اجازه نمی‌دهیم که آمریکا مغرورانه و متکبرانه با ما رفتار کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار