امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33322
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سوره‌های ملک، قلم، حاقه، معارج، نوح، جن، مزمل، مدثر، قیامت، انسان و ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سوره‌های ملک، قلم، حاقه، معارج، نوح، جن، مزمل، مدثر، قیامت، انسان و مرسلات در بیست و نهمین جزء از قرآن کریم واقع شده‌اند.
*سوره ملک

روایات زیادى در فضیلت این سوره از پیامبر (ص‏) و ائمه اهلبیت (ع) نقل شده است : از جمله در حدیثى از پیامبر (ص‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره تبارک را بخواند چنان است که گویى شب قدر را احیا داشته است و در حدیث دیگرى از همان حضرت آمده است: دوست مى‏داشتم که سوره تبارک در قلب همه مؤمنان ثبت بود.

در حدیثى از امام باقر(ع) مى‏خوانیم که فرمود: سوره ملک سوره مانعه است؛ یعنى از عذاب قبر ممانعت مى‏کند و در تورات به همین نام ثبت است، کسى که آن را در شبى بخواند بسیار خوانده و خوب خوانده، از غافلان محسوب نمى‏شود.
*سوره قلم

در فضیلت تلاوت این سوره از پیغمبر گرامى اسلام نقل شده است که فرمود: کسى که سوره «ن و القلم» را تلاوت کند، خداوند ثواب کسانى را که داراى حسن اخلاقند به آن‌ها مى‏دهد.

و در حدیثى از امام صادق (ع‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره «ن و القلم» را در نماز واجب یا نافله بخواند خداوند او را براى همیشه از فقر در امان مى‏دارد و هنگامى که بمیرد او را از فشار قبر پناه مى‏دهد.
*سوره حاقه

در حدیثى از پیغمبر گرامى اسلام مى‏خوانیم : کسى که سوره حاقه را بخواند، خداوند حساب او را در قیامت آسان مى‏کند.

در حدیث دیگرى از امام باقر (ع‏) آمده است: سوره حاقه را بسیار تلاوت کنید، چرا که قرائت آن‌ها در فرائض و نوافل نشانه ایمان به خدا و رسول او است و کسى که آن را بخواند دینش محفوظ مى‏ماند تا به لقاء الله بپیوندد.

* سوره معارج

در حدیثى از پیغمبر (ص‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره سال سائل را بخواند، خداوند ثواب کسانى را به او مى‏دهد که امانات و عهد و پیمان خود را حفظ مى‏کنند و کسانى که مواظب و مراقب نمازهاى خویشند.

حدیث دیگرى از امام باقر (ع‏) آمده است: کسى که پیوسته سوره سال سائل را بخواند خداوند در قیامت او را از گناهانش بازپرسى نمى‏کند و او را در بهشتش با محمد (ص‏) سکونت مى‏دهد.
 

ترتیل جزء 29 با صدای مشاری العفاسی
 
* سوره نوح
در حدیثى از پیغمبر گرامى اسلام (ص‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره نوح را بخواند از مؤمنانى خواهد بود که شعاع دعوت نوح پیامبر او را فرا مى‏گیرد.

و در حدیث دیگرى از امام صادق (ع‏) مى‏خوانیم: کسى که ایمان به خدا و روز رستاخیز دارد و کتاب او را مى‏خواند تلاوت سوره نوح را رها نکند، هر کس آن را براى خدا و توأم با شکیبایى در نماز فریضه یا نافله تلاوت کند،  خداوند او را در منازل نیکان جاى مى‏دهد و سه باغ از باغ‌هاى بهشت همراه باغ خودش براى احترام او مرحمت مى‏کند.
*سوره جن

در حدیثى از پیغمبر گرامى اسلام (ص‏) آمده است: هر کس سوره جن را بخواند به تعداد هر جن و شیطانى که تصدیق به محمد یا تکذیب او کرده است، ثواب آزاد کردن برده‏اى داده مى‏شود.

و در حدیث دیگر از امام صادق(ع‏) آمده است: هر کس بسیار سوره جن را بخواند، هرگز در زندگى دنیا چشم زخم جن و جادو و سحر و مکر آن‌ها به او نمى‏رسد و با محمد(ص‏) همراه خواهد بود و مى‏گوید: پروردگارا! من کسى را به جاى او نمى‏خواهم و هرگز از او به دیگرى متمایل نمى‏شوم.
*سوره مزمل

در حدیثى از پیغمبر گرامى اسلام(ص‏) آمده است: هر کس سوره مزمل را بخواند سختی‌ها در دنیا و آخرت از او برداشته مى‏شود.

و در حدیث دیگرى از امام صادق(ع‏) مى‏خوانیم: هر کس سوره مزمل را در نماز عشاء دوم (منظور همان نماز عشاء است، زیرا گاه به مغرب عشاء اول گفته مى‏شود) یا در آخر شب بخواند، شب و روز و همچنین خود این سوره، گواه او در روز قیامت خواهد بود و خداوند او را حیات پاکیزه و مرگ پاکیزه‏اى خواهد داد!
*سوره مدثر

در حدیثى از پیغمبر گرامى اسلام(ص‏) آمده است: هر کس سوره مدثر را بخواند به تعداد هر یک از کسانى که پیامبر اسلام(ص‏) را در مکه تصدیق یا تکذیب کردند به او ده حسنه داده مى‏شود.

در حدیث دیگرى از امام باقر(ع‏) آمده است: کسى که سوره مدثر را در نماز فریضه بخواند، بر خداوند حق است که او را همراه پیامبر (ص‏) و در جوار ، و درجه او قرار دهد و در زندگى دنیا بدبختى و رنج دامنش را هرگز نگیرد.

*سوره قیامت

در حدیثى از پیغمبر اکرم(ص‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره قیامت را بخواند من و جبرئیل براى او در روز قیامت گواهى مى‏دهیم که او ایمان به آن روز داشته  و در آن روز صورتش از صورت سایر مردم درخشنده‏تر است.

در حدیثى از امام صادق(ع‏) مى‏خوانیم: کسى که تداوم بر سوره لا اقسم (سوره قیامت) کند و به آن عمل کند، خداوند این سوره را در قیامت همراه او از قبرش با بهترین چهره برمى‏انگیزد و پیوسته به او بشارت مى‏دهد و در صورتش مى‏خندد تا از صراط و میزان بگذرد.

*سوره انسان

در حدیثى از پیغمبر اکرم(ص‏) آمده است: کسى که سوره هل اتى را بخواند پاداش او بر خداوند بهشت و لباس‌هاى بهشتى است.

و در حدیثى از امام باقر(ع‏) آمده که یکى از پاداش‌هاى کسى که سوره هل اتى را در هر صبح پنجشنبه بخواند، این است که در قیامت با پیغمبر اکرم (ص‏) خواهد بود.

* سوره مرسلات

در حدیثى از پیامبر اکرم(ص‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره مرسلات را بخواند نوشته مى‏شود که او از مشرکان نیست.

در حدیث دیگرى از امام صادق(ع‏) آمده است: کسى که این سوره را بخواند خداوند او را با پیامبر آشنا  و همجوار مى‏سازد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار