امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33358
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان در تذکری اظهار داشت: متأسفم از برخی همکاران که امروز با زیر سؤال بردن کار فنی کمیسیون امنیت ملی، دنبال پنهان کردن نقش خودشان در غائله 22 بهمن قم هستند.

وی افزود: بعضی از این آقایان خودشان در تولید ادبیات خشونت قبل از 22 بهمن نقش جدی و اساسی داشتند و جسورانه اطلاعات خیلی محرمانه‌ای که باید شخصاً استفاده می‌کردند را در روزنامه رنگی‌شان که معلوم نیست هزینه اداره آن از کجاست و به صورت مجانی در کازیوی نمایندگان قرار می‌دهند، منتشر می‌کنند.

رئیس کمیته بررسی حادثه 22 بهمن در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: اسامی نهادهایی که ما خودمان عضو آن نهادها هستیم را مطرح می‌کنند که پشت این موارد سنگر بگیرند تا مشکلات اصلی و اساسی مطرح نشود، ما در تعریفمان درست است که توهین به رئیس مجلس برایمان مهم بود ولی مهمتر از آن برای ما این بود که چرا یک گروهی پیدا شود، اجتهاد کند مراسم مشهد را بهم بریزد، اجتهاد کند مراسم قم را بهم بریزد، اجتهاد کند به سفارت انگلستان ورود کند، اجتهاد کند حرم امام(ه) را بهم بریزد.

حقیقت‌پور ادامه داد: آیا این آغاز تشکیل جریان خودسری به نام طالبانیسم نیست؟ ما می‌خواستیم ریشه این جریان را در قم پیدا و به مردم و دستگاه‌های مربوطه اعلام کنیم.

وی تصریح کرد: ما اخباری که از مراجع در چند روز اخیر دریافت کردیم حاکی از این بود که تمامی مراجع از تحقیق رضایت قلبی داشتند و این رشادت را در حق مجلس عنوان کردند که می‌گفتند جز مجلس شورای اسلامی هیچ ارگانی این رشادت را پیدا نمی‌کرد که موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

حقیقت‌پور بر همین اساس یادآور شد: ما مسئول تحقیق درباره غائله قم بودیم، مقام معظم رهبری مطالب زیادی آن روز فرمودند، اگر اراده‌ای بر این باشد که ما آن موارد را هم مورد بررسی قرار دهیم، شجاعانه در مورد آن موضوعات هم تحقیق می‌کنیم و هر کسی مقصر باشد را معرفی می‌کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خاتمه گفت: آقایان اشکال و نقش خودشان در ایجاد غائله 22 بهمن قم را پشت غوغاسالاری‌ها پنهان نکنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها