امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33361
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 32
محمد کرمی‌راد نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که ...

محمد کرمی‌راد نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که مجلس اصولگرای هفتم و هشتم در بررسی صلاحیت وزرای احمدی‌نژاد حداقل به چهار وزیر رأی اعتماد نداد، در حال حاضر وظیفه مجلس نهم چیست، اظهارداشت: مجلس تاکنون نحوه عملکرد و رفتار سیاسی‌اش مستقل بوده است.

نماینده مجلس هشتم تصریح‌کرد: با توجه به شناختی که از مجلس نهم دارم و حضور اصولگرایان در این مجلس قطعاً وظیفه شرعی، قانونی و الهی دارند چراکه امام(ره) فرمودند نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

وی تأکید کرد: باوجود جو غالب اصولگرایی در مجلس، نمایندگان باید به وظیفه الهی خود عمل کند؛ در دولت نهم و دهم هم برخی از وزرای پیشنهادی رای اعتماد نگرفتند و یا استیضاح شدند، از این رو مجلس در رابطه با دولت یازدهم بانگاه تعامل و رویکرد مثبت اقدام می‌کند البته قضاوت فعلاً زود است اما مجلس نهم حساسیتی حداقل نسبت به چهار وزیر پیشنهادی دارد.

کرمی‌راد اضافه‌کرد: مباحث مهمی در کمیسیون‌های مربوطه یا فراکسیون‌های اصولگرایان مطرح خواهد شد و در نهایت تصمیم نهایی برای رأی اعتماد به وزرا گرفته می‌شود؛ البته برخی مثل آقای حداد‌عادل و توکلی همیشه رسالت خود را در دفاع از کیان اسلامی انجام داده و سنگ تمام گذاشته‌اند.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: البته مجلس حق دارد حساسیت داشته باشد؛ در حال حاضر برخی لابی‌گری‌ها انجام می‌شود و برخی نماینده‌ها می گویند وزراء ما را به قرآن قسم می‌دهند که این در شان کابینه آقای روحانی نیست و جا دارد رئیس جمهور محترم به وزاری پیشنهادی در خصوص برخی اطرافیان تذکر دهد و با کسانی که شان دولت و نمایندگان را رعایت نمی کنند برخورد کند. بر این اساس باید گفت در بررسی نهایی ممکن است برخی رأی اعتماد نیاورند یا لب مرز باشند که آقای روحانی در چارچوب قانون گزینه پیشنهادی دیگری به مجلس ارائه می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها