امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3337
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 172
علی‌رضا حمیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اعلام برگزاری جشنواره بهار نارنج در 19 تا 20 اردیبشهت ماه سال جاری در محل پارک قائم شهرستان ...

علی‌رضا حمیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اعلام برگزاری جشنواره بهار نارنج در 19 تا 20 اردیبشهت ماه سال جاری در محل پارک قائم شهرستان ساری اظهار داشت: جشنواره بهار نارنج در مرکز استان مازندران با همکاری استانداری و شهرداری ساری و نیز دیگر ارگان‌های دولتی مازندران برای دومین بار با هدف آموزش و ارتقای فرهنگ شهروندی در حفظ و گسترش فضای سبز شهری برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این جشنواره تلاش می‌کنیم، نقش و جایگاه مهم درختان و فضای سبز در زندگی شهروندان و سلامت روانی و اجتماعی و اقتصادی آن را برجسته کنیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ساری در ادامه با اشاره به خواص بسیار برجسته بهار نارنج گفت: مهم‌ترین هدف این جشنواره معرفی فرآورده‌های جانبی، غذایی، دارویی و صنعتی و کسب درآمد پایدار و ایجاد اشتغالزایی در مازندران توسط متولیان امر پیگیری می‌شود.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: برای ترویج و استفاده بهینه از بهار نارنج موجود در سطح استان مازندران پیوندی را با مراکز علمی، دانشگاهی و تولیدکنندگان و نیز سرمایه‌گذاران ایجاد کردیم که در احیاء و استفاده بهینه از بهار نارنج تحقیقات علمی مناسبی نیز صورت گیرد.

وی با اعلام اینکه چندین مراکز دانشگاهی نیز در برگزاری جشنواره با دبیرخانه جشنواره بهار نارنج در ساری همکاری می‌کنند، گفت: چالش‌های موجود در فضای سبز و راهکار‌های آن و استفاده بهینه از بهار نارنج‌های موجود در سطح استان مازندران نیز در این جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حمیدی در ادامه با اشاره به ارزش غذایی بسیار مفید بهار نارنج تاکید کرد: مهم‌ترین موضوع این جشنواره بررسی جایگاه درختان بهار نارنج و گیاهان بومی در اکوتوریسم و اشتغال‌زایی است که در تلاش هستیم که با برگزاری این جشنواره بهار نارنج و دیگر گونه‌های گیاهی، زمینه بهره‌برداری مناسب از آن نیز فراهم شود.

این مسئول تعداد مقالات دریافت شده در جشنواره بهار نارنج ساری را حدود 150 مورد اعلام کرد و گفت: دانشگاه‌های خلیج فارس، بوشهر، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه صنعتی اصفهان نیز مقالات متعددی را در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار دادند.

وی دیگر برنامه‌های جنبی برگزاری جشنواره بهار نارنج در مرکز استان مازندران را اجرای موسیقی محلی، اجرای مکانیزم عرق‌گیری سنتی بهار نارنج و معرفی آداب و رسوم فرهنگ بومی و ارتقای سطح فرهنگ شهروندی اعلام کرد.

به گزارش فارس برگزاری جشنواره بهار نارنج نیز در برنامه کاری مسئولان شهری بابل نیز قرار دارد و تکاپو برای به ثبت رساندن ملی جشنواره بهار نارنج به نام شهر بابل نیز در دستور کار مسئولان شهر شهر بابل نیز قرار گرفت.

انتهای پیام/86004/ح30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها