امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33376
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، عنایت و توجه الهی موجب افشای یک توطئه تروریستی بزرگ شد که یک گروه تروریستی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، عنایت و توجه الهی موجب افشای یک توطئه تروریستی بزرگ شد که یک گروه تروریستی آن را در شهرک «داریا» در اقلیم «الخروب» لبنان تدارک دیده بود و بر اثر آن بمبی منفجر در خانه «شیخ احمد عبد اللطیف الدخاخنی»، امام جماعت مصری الاصل مسجد داریا که همسری لبنانی را برگزیده و به این کشور مهاجرت کرده و در این کشور اقامت کرده بود، منفجر شد که دو پسرش به نام‌های «عبد اللطیف و محمد الدخاخنة» درحال آماده سازی آن بودند.

عبد اللطیف و محمد الدخاخنة درحال آماده سازی و تهیه بمبی با باروت و دیگر مواد منفجره در دسترس در بازارهای محلی با کمک یک سوری به نام «محمد مسعود» بودند که این مواد منفجر شده و موجب کشته شدن دو برادر و زخمی شدن فرد سوری شدند.

آنچه در این انفجار مهم می‌نماید، افشای یک طرح امنیتی بسیار خطرناک بود که لبنان را به شدت تهدید می‌کرد. دستگاه‌های امنیتی که در محل حاضر شدند، اقدام به بازداشت «شیخ احمد الدخاخنی» صاحب خانه‌ای کردند که در ابتدا داشتن هرگونه اطلاع از این حادثه و اقدامات فرزندانش را انکار می‌کرد.

اما در بازرسی خانه توسط نیروهای امنیتی لبنان، در یکی از اتاق‌ها 18 بمب را آماده انفجار و نقشه‌هایی از مناطق ساحلی لبنان تا بیروت و منطقه «الحدث» در حومه جنوبی بیروت را کشف کردند که در آنها برخی نقاط جهت بمبگذاری مشخص شده بود و از جمله این نقاط می‌توان به منطقه «وادی الزینة» و «السعدیات» در جنوب بیروت و «الحدث» اشاره کرد.

همچنین نیروهای امنیتی لبنان در یکی دیگر از اتاق‌های خانه «شیخ احمد الدخاخنی» دستگاه‌های ارتباطی بی‌سیم و تجهیزات نظامی و مواد آماده سازی و تهیه بمب را کشف کردند.

منابع امنیتی لبنانی در این خصوص تاکید کردند که اکثر مواد مورد استفاده در تهیه بمب‌ها موادی بودند که به راحتی می‌شد، آنها را در بازارهای محلی خریداری کرد، به گونه‌ای که خرید آنها هیچ شک و شبهه‌ای برای خریدار آنها ایجاد نمی‌کند.

کشف این هسته تروریستی پس از مجموعه انفجارها و شلیک‌های موشکی صورت گرفت که از سوی منبع ناشناس مناطقی را هدف قرار می‌داد که حوزه فعالیت مقاومت اسلامی لبنان به شمار می‌آمد، مانند انفجار تروریستی «بئر العبد» در مناطق پیرامونی جنوب بیروت تا انفجارهایی که منطقه بقاع شاهد آن بود و موشک‌هایی که سمت هرمل و نبی شیث شلیک شدند. 

در این میان آنچه مورد تاکید است، آن است که پس از انفجار «بئر العبد» اقدامات بمبگذاری در مناطق مختلف لبنان به ویژه در مناطق بقاع و مناطق پیرامونی جنوب بیروت به شدت افزایش یافته و این طلب می‌کند، تا دولت لبنان تدابیر امنیتی شدیدتری را اتخاذ کند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار