امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33377
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، ریاست جمهور مصر با انتقاد از اظهارات «جان مک کین» عضو کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، ریاست جمهور مصر با انتقاد از اظهارات «جان مک کین» عضو کنگره آمریکا که به قاهره سفر کرده بود آن را احمقانه و دخالت در امور داخلی مصر دانست.

«احمد المسلمانی» مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور مصر گفت که مک کین واقعیت را تحریف می‌کند و اظهارات احمقانه او قابل قبول نیست.

وی تأکید کرد که فشارهای خارجی از عرف خود خارج شده و مصر از انقلاب دفاع می‌کند. 

این واکنش در پی سخنان مک کین و «لیندسی گراهام» عضو دیگر کنگره آمریکا که در نشستی خبری در قاهره عنوان شده بود، مطرح شد.

مک کین به همراه گراهام بعد از دیدار با فرماندهان ارتش و مقامات مصری در نشستی خبری در پایان سفرشان در قاهره با اشاره به بازداشت اعضای اخوان المسلمین خواستار آزادی آنها شده بودند.

گراهام افزود: در دموکراسی شما باید با هم مذاکره و گفت‌وگو کنید اما غیر ممکن است که با کسی که در زندان است گفت‌وگو کرد.

وی هشدار داد که به توجه به روند فعلی ممکن است روابط مصر و آمریکا با مشکل دچار شود و افزود: زیرا تعدادی در کنگره خواهان قطع روابط و کمک‌ها به قاهره هستند؛ باید صادقانه به مسئله دقت کنیم با توجه به اینکه مصر به سوی دموکراسی حرکت نمی‌کند ما نمیتوانیم از این کشور حمایت کنیم.

مک کین نیز در گفت‌وگو با شبکه «سی بی اس نیوز»، تأکید کرد که در صورتی که تلاش‌ها برای ایجاد راه حل در مصر با شکست مواجه شود در چند روز آینده در این کشور حمام خون به راه خواهد افتاد.

در همین راستا «حمدین صباحی» نامزد سابق ریاست جمهوری در مصر و رئیس جریان ملی در واکنش به سخنان اعضای کنگره آمریکا در صفحه توئیتر خود گفت: به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهم که بخشش مصری‌ها مجوزی برای زیر پا گذاشتن کرامت آنها و دخالت در امور داخلی و تجاوز به استقلال ملی آنها نیست.

وی افزود که هرگونه دخالت آمریکایی‌ها در امور داخلی مصر و تلاش برای تسویه حساب‌های سیاسی به نام عدالت و قانون توهین به ملت مصر است که قابل قبول نیست.

مک کین و گراهام و «ویلیام برنز» معاون وزیر خارجه آمریکا در چند روز گذشته به مصر سفر کرده بودند، تا با دیدار با اعضای در بند اخوان المسلمین و مقامات دولت موقت مصر برای فعال سازی گفت‌وگوها میان دو طرف میانجی گری کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها