امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33389
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 96
 به گزارش خبرنگار  سینمایی فارس، پیشنهاد تاسیس «بنیاد سینمایی مقاومت» برای اولین بار توسط محمد خزایی در جریان برگزاری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی ...

 به گزارش خبرنگار  سینمایی فارس، پیشنهاد تاسیس «بنیاد سینمایی مقاومت» برای اولین بار توسط محمد خزایی در جریان برگزاری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دفاع مقدس مطرح شد و پس از آن بود که جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در مصاحبه‌های مختلف از این پیشنهاد استقبال و به لزوم تشکیل بنیاد سینمایی مقاومت براساس متقضیات جهان و منطقه تاکید کرد.

حتی 11 اردیبهشت ماه سال 91 رئیس سازمان سینمایی در حاشیه برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره فیلمنامه نویسی انقلاب اسلامی گفته بود:«بزودی بنیاد سینمایی مقاومت و انقلاب به منظور رونق تولید آثار سینمایی با مضمون دفاع مقدس، انقلاب و بیداری اسلامی تاسیس می‌شود.اساسنامه این بنیاد برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده شده است.این بنیاد سینمایی برای تولید و پخش فیلم‌های سینمایی با مضمون انقلاب، دفاع مقدس و آثار سینمایی تاسیس می‌شود».

اما به فاصله یک سال پس از این اظهار نظر و در شرایطی که تا کمتر از یکماه دیگر مدیران سازمان سینمایی باید مسولیت‌های خود را به افراد دیگری واگذار کنند، تحرکات زیادی در این خصوص آغاز شده و حتی یک منبع موثق که نمی‌خواست نامش افشا شود از آغاز به کار «بنیاد سینمایی مقاومت» ظرف روزهای آینده خبر داد.

البته نکته قابل تامل در این خصوص این است که هرچند نفس تاسیس «بنیاد سینمایی مقاومت» امری قابل تقدیر است اما ظاهرا با آغاز به کار این بنیاد شاهد کوچ گروه زیادی از مدیران سازمان سینمایی به بنیاد تازه تاسیس خواهیم بود از همه مهمتر اینکه محل استقرار این بنیاد در ساختمان بخش بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی واقع در خیابان طوس آن هم با دستور و موافقت مستقیم وزیر ارشاد خواهد بود.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار