امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33392
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 46
یک منبع اطلاعاتی عالیرتبه عراق که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: سندی را ...

یک منبع اطلاعاتی عالیرتبه عراق که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: سندی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند در ماجرای لغو قانون «مخبر سری»، «طارق الهاشمی» معاون فراری رئیس جمهور عراق با «عزت ابراهیم الدوری» معاون صدام حسین رئیس جمهور معدوم این کشور،‌ همکاری داشته است.
بر اساس این گزارش، در ماه ژوئن سال 2013، عزت ابراهیم الدوری نشست موسوم به جلسه «فرماندهی عالی برای آزاد سازی عراق» را برگزار کرد. مقر این نشست در دوحه قطر بود و به نکات بسیاری درباره لغو (قانون) «مخبر سری» پرداخت.

به گفته این منبع اطلاعاتی عراق، عزت الدوری در نشست دوحه از الهاشمی به عنوان مهندس نخست پیروزی و موفقیت در لغو قانون مخبر سری یاد می‌کند و با تقدیر از عملکرد وی، ‌مدعی شد که الهاشمی توانست در دورانی که معاون رئیس جمهور عراق بود، دولت بغداد را مجبور کند که این قانون را در خصوص دستگیری متهمان غیر ملزم بداند. این امر به منزله مقدمه‌ای برای لغو قانون مخبر سری بود.

نشست دوحه، پایان قانون مخبر سری را به مثابه خودکشی دولت نوری المالکی خواند و آن را دلیلی بر بی تجربگی دولت بغداد و شانسی برای آنچه انقلابیون اهل سنت می‌نامد،‌ توصیف کرد. این امر کابینه بغداد را در خصوص امور اطلاعاتی فلج می‌کند.

در سند مذکور آمده است که اگر قانون مخبر سری نبود، نمی‌توانستیم (حزب بعث) در سال 1979 میلادی همه رهبران حزب «الدعوة» را به قتل برسانیک و تحرکات کردها را سرکوب کنیم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها