امروز : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 20
۰۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33395
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، منطقه کردستان عراق در حال صادرات نفت خود از طریق ایران است. رویترز مدعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، منطقه کردستان عراق در حال صادرات نفت خود از طریق ایران است.

رویترز مدعی شده است که استفاده از این مسیر ممکن است خشم واشنگتن و بغداد را برانگیزد. سال گذشته، صادرات نفت منطقه کردستان از خط لوله تحت کنترل دولت مرکزی این کشور به‌خاطر اختلافاتی بر سر شیوه تقسیم درآمدها متوقف شده بود.

اکنون پس از ترکیه که مسیر صادرات روزانه 50 هزار بشکه نفت شمال عراق است، کردها مسیر دومی از ایران یافته‌اند. این مسیر سابقا تنها برای صادرات محصولات پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طی دو ماه گذشته، نفت خام کردستان عراق به‌وسیله کامیون به بندر امام خمینی (ره) ایران منتقل شده است. در مورد میزان دقیق نفت صادر شده از مسیر ایران اطلاع دقیقی در دست نیست اما مقدار آن حدود 30 هزار بشکه در روز تخمین زده می‌شود.

یک منبع کرد تصریح کرده است که دولت منطقه کردستان عراق مراقب است که هیچ‌کدام از مسیرهای ایران یا ترکیه را که هر دو قدرت منطقه‌ای محسوب می‌شوندف از دست ندهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار