امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33408
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 99
بیژن مقدم مدیرمسئول روزنامه جام جم، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه بنای مجلس بر همکاری ...

بیژن مقدم مدیرمسئول روزنامه جام جم، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه بنای مجلس بر همکاری با دولت جدید است، گفت: همیشه مجلس یک نگاه حداکثری و همکاری به کابینه‌های معرفی شده داشته است، ولی نگاه حداکثری مجلس به کابینه به این معنا نیست که اگر مجلس به همه اعضا رأی اعتماد دهد مجلس خوبی است و اگر به تعدادی رأی ندهد مجلس بدی است.

وی افزود: نمایندگان مجلس بر اساس قانون صلاحیت وزرا را در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌کند و این انتظار که نتیجه این بررسی‌ها تائید تمامی وزرا باشد غلط است. 

مقدم ادامه داد: اینکه همه وزرا باید تأئید شوند انتظار منطقی نیست؛ مجلس بررسی می‌کند و شاید یک یا چند وزیر رأی نیاورند چراکه این درگذشته نیز سابقه داشته و آقای روحانی نیز حتماً عدم تأئید چند وزیر را پیش‌بینی و افراد جایگزین را مدنظر دارد.

مدیرمسئول روزنامه جام جم با بیان اینکه همکاری با دولت به معنای تأئید تمامی وزرا نیست، گفت: نمایندگان مردم در مجلس باید صلاحیت وزرا را بررسی کنند و اگر قرار بود همه افراد معرفی شده تأیید شوند این عمل یک کار تشریفاتی می‌شود.

مقدم در ادامه تاکید کرد: مکانیزمی که در تأئید وزرای پیشنهادی طراحی شده صحیح و دقیق است، مجلس باید در مورد افراد بررسی و کنکاش کند و اگر نمایندگان مجلس در جمع‌بندی خود به وزیر خاصی رأی ندادند موضوع عجیبی نیست.

وی در پایان با اشاره به لابی‌های صورت گرفته برای تأئید وزیر پیشنهادی تأکید کرد: لابی‌های خارج از چارچوب و اصول قانونی مشکل دارند، ولی لابی‌هایی که در مجلس در قالب گفت‌وگوی نمایندگان مجلس و دولت صورت می‌گیرد بسیار پسندیده است و باعث افزایش اطلاعات و برطرف شدن شبهات می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار