امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33421
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی المنار نوشت: آمریکا به ضرورت ایفای نقش بزرگ کشورهای عربی در تلاش‌های مربوط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی المنار نوشت: آمریکا به ضرورت ایفای نقش بزرگ کشورهای عربی در تلاش‌های مربوط به حل منازعه فلسطینی-اسرائیلی خواه از طریق طرح‌ عربی و یا تماس‌های محرمانه واشنگتن با برخی کشورهای عربی به منظور دستیابی به راه‌‌حل‌هایی که آمریکا با این کشور ترسیم می‌کند، معتقد است.

بر اساس این گزارش دو طرف آمریکایی و عربی مسئولیت خود می‌دانند که اسرائیل و فلسطینیان را به پذیرش این افکار و اجرای آن متقاعد سازند.

در همین رابطه محافل دیپلماتیک اعلام کردند که برخی گروه‌های داخلی آمریکا به این رویکرد ایمان دارند بویژه تیم «جان کری» وزیر خارجه آمریکا معتقد است که نبودن ایفای نقش عربی در روند صلح و تماس‌هایی که بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها برقرار می‌شود، مانع آن شد که این تماس‌ها به هدف مورد نظر مبنی بر مختومه کردن پرونده منازعه اسرائیلی-فلسطینی منجر شود.

به نوشته المنار، تماس‌های بین اسرائیل و فلسطینیان که به واسطه کری در امان و واشنگتن آغاز شد، پوششی برای تماس‌های محرمانه بین آمریکا و کشورهای عربی برای بررسی راه‌حل‌های خلاق جهت پایان دادن به این منازعه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها