امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33423
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تروریست‌ها در روزهای گذشته موجی از حملات خود را به استان لاذقیه متمرکز کرده‌اند که ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تروریست‌ها در روزهای گذشته موجی از حملات خود را به استان لاذقیه متمرکز کرده‌اند که درگیری‌های شدیدی در منطقه «شیخ بنها» روی داد و مخالفان مسلح توانستند به روستاهای علوی‌نشین ریف لاذقیه وارد شوند.

شاهدان عینی گفته‌اند که تروریست‌ها جنایت‌های متعددی را علیه اهالی این منطقه مرتکب شده‌اند و دستکم 120 نفر از جمله ده‌ها کودک را به قتل رسانده‌اند، علاوه بر این مخالفان مسلح ده‌ها زن را نیز ربوده‌اند.

شبکه المیادین در گزارشی در این باره خبر داد: تروریست‌های القاعده‌ای نام عملیات خود را «عایشه» گذاشته‌اند و نیروهای ارتش آزاد به این عملیات «آزادسازی ساحل سوریه» می‌گویند که از روز یکشنبه آغاز شده است.

این عملیات از سمت شمال به سوی مناطق جنوبی لاذقیه آغاز شده و مناطقی چون «سلمی»، «استربه»، «باروده» و «بلوطة» کانون درگیری‌هاست، هرچند نیروهای ارتش توانسته‌اند منطقه «بیت الشکوهی» را از تروریست‌ها پس بگیرند ولی همچنان درگیری‌های شدیدی در لاذقیه در جریان است.

تروریست‌ها می‌کوشند تا بر مناطق کوهستانی مشرف به دریا در لاذقیه تسلط پیدا کنند تا بتوانند نبرد در سوریه را به سمت سواحل ببرند اما نیروهای ارتش سوریه در «بنی یونس» استقرار یافته‌اند تا مانع حرکت مخالفان مسلح کشور شوند.

این منطقه دارای اهمیت استراتژیک زیادی است و با وجود تلاش گسترده مخالفان برای کنترل بر منطقه بنی یونس، همچنان ارتش این منطقه را که نسبت به دیگر مناطق مرتفع لاذقیه از موقعیت بهتری برخوردار است، حفظ کرده است.

تیپ موسوم به «النصرة المظلوم»، گردان‌ «المهاجرین»، نیروهای «جبهه النصره» و گردان «الصغور العز» و نیروهای «امارات اسلامی عراق و شام» اصلی‌ترین گروه‌های تندرو حاضر در درگیری‌های لاذقیه هستند.

بنابر گزارش‌ها در درگیری‌های لاذقیه «ابومعاز خطیب» یکی از سرشناس‌ترین ترویست‌های القاعده‌ای که از افغانستان به سوریه آمده، کشته شده است.

ارتش آزاد و گردان‌های موسوم به «احرار الشام» نیز در کنار تروریست‌های افراط‌گرا در حال نبرد با ارتش سوریه در لاذقیه هستند.

تروریست‌ها پس از شکست‌های اخیر در القصیر و خالدیه حمص عزم خود را جزم کرده‌اند تا با کشاندن درگیری به مناطق غربی بتوانند راحت تر کمک‌های خارجی را دریافت کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها