امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3343
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، پریسا محمدی ظهر امروز در همایش بین‌المللی باستان‌شناسی در این شهرستان اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، پریسا محمدی ظهر امروز در همایش بین‌المللی باستان‌شناسی در این شهرستان اظهار داشت: نام جیرفت و حوزه فرهنگی هلیل‌رود با پژوهش‌های باستان‌شناختی که در دهه اخیر در این منطقه انجام شد در ادبیات جهان نامی آشنا است.

وی افزود: این منطقه بخشی از یک حوزه تاریخی و تمدنی بزرگ است که با نام حوزه فرهنگی جنوب شرق ایران شناخته می‌شود.

رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان داشت: اهمیت، ظرفیت و غنای فرهنگی و تمدنی جیرفت از منظر پژوهش‌های باستان‌شناختی بسیار فراتر از مدارک و شواهدی است که از پژوهش‌های دهه اخیر به دست آمده است.

وی عنوان کرد: این همایش باستان‌شناسی در راستای معرفی ظرفیت‌ها، توان بالقوه و بالفعل فرهنگی و تمدنی حوزه فرهنگی هلیل‌رود در سطح بین‌المللی و ملی و احیای زمینه گسترش پژوهش‌های علمی باستان‌شناختی در منطقه جیرفت برگزار می‌شود.

محمدی تصریح کرد: هدف از برگزاری این همایش بازنگری، بررسی و تحلیل پژوهش‌های انجام شده است، مباحث مورد نظر همایش چشم‌انداز پژوهشی آینده را مد نظر دارد و با ارزیابی کمبودهای پژوهشی و پرسش‌های گاه‌نگاری راهکارهای چشم‌اندازهای این حوزه مشخص می‌شود.

وی گفت: هلیل‌رود تمدن‌ساز در دل خود ناگفته‌های بسیاری دارد، اینجا سرزمین تاریخ است، دیار فرهنگ و تمدن کهنی که دستاوردهای آن از گذرگاه تاریخی و طبیعی از طریق آبراه‌های حیاتی و استراتژیک هرمز و جزایر شمالی و جنوب خلیج فارس توسعه یافته است.

رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خاطر نشان کرد: امیدواریم با همکاری مسئولان نتیجه این همایش به از سرگیری پژوهش‌های باستان‌شناختی گسترده و هدفمند منجر شود.
انتهای پیام/80002/ح20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها