امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3344
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 116
علیرضا ایزدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برنامه‌های هفته میراث فرهنگی در همدان اظهار کرد: همزمان با هفته میراث فرهنگی، ...

علیرضا ایزدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برنامه‌های هفته میراث فرهنگی در همدان اظهار کرد: همزمان با هفته میراث فرهنگی، همایش نقالان برتر کشور در همدان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به هنر نقالی که ریشه آن به ایران باستان بر می‌گردد، افزود: در کشور ما هنرمندان بسیار به هنر نقالی و شاهنامه‌خوانی مشغول هستند که در هفته میراث فرهنگی باید جایی برای آنها باز شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان خاطرنشان کرد: در این هفته به پاس گرامیداشت این هنر متعالی که موجب حفظ یادگارهای ایران باستان شده است، پنج نفر از نقالان برتر کشور در همدان حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: مرشد ترابی، مرشد میرزاعلی و مرشد ورمزیار از تهران، مرشد سعیدی از بروجرد، مرشد ناری از سبزوار و مرشد چایانی از همدان در این همایش حضور می‌یابند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان بیان داشت: در هفته میراث فرهنگی هنرمندان نقالی برنامه‌هایی را در همدان اجرا خواهند کرد.

وی در پایان اضافه کرد: بسیاری از هنرهای ما به خاطر عدم توجه مورد فراموشی واقع شده‌اند که باید در مناسبت‌های مختلف به این هنرهای فاخر که اصالت نسل‌های ما را به دنبال دارد، توجه کنیم.
انتهای پیام/89003/ح20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها