امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33449
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 54
عبدالحمید نقره‌کار رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

عبدالحمید نقره‌کار رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون گزینه پیشنهادی وزارت علوم، اظهار داشت: مسئله وزیر علوم فقط مسئله یک وزارت یا انتخاب یک شخص نیست بلکه جهت‌گیری 4 ساله علمی کشور است.

وی افزود: دانشگاهیان باید آگاه باشند که بخش عمده طراحی جنگ نرم و براندازی مخملی توسط جوان‌هایی است که از پشت پرده جریانات سیاسی خبر ندارند و تحت تاثیر احساسات قرار می‌گیرند.

نقره‌کار با اشاره به لزوم جدی گرفتن قضیه وزارت علوم اظهار داشت: طبیعتا مهمترین فضایی که مورد تهاجم سازمان‌های براندازی نرم خواهد بود دانشگاه‌ها است. ما این تجربه را در دوران اصلاحات و دوران دوم خردادی‌ها داشته‌ایم که دقیقا برنامه‌های جنگ نرم آمریکایی در دانشگاه‌های ما پیاده شد. حتی مسئولان عالیرتبه نیز در این قضیه فریب جریان برانداز را خوردند که البته به فضل خدا نتوانستند به نتیجه مطلوب برسند.

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: مسئولانی که در دولت اصلاحات مسئولیت وزارت علوم را برعهده داشتند تمام افکارشان را در فتنه 88 پیاده ساختند که البته با ایمان مردم و به رهبری مقام معظم رهبری اقدامات آنان به شکست انجامید.

نقره‌کار افزود: حال این افراد مجددا احساس می‌کنند که فضا برای حضورشان باز شده است البته باید بدانند که قطعا دانشگاهیان اجازه نخواهند داد این افراد برنامه‌های گذشته‌ خود را دوباره تکرار کنند و فضای دانشگاه‌ها را به دوران اصلاحات برگردانند.

وی پیرامون گزینه احتمالی وزارت علوم نیز گفت: نام میلی منفرد در اعلامیه‌های کسانی که علیه نظام جمهوری اسلامی موضع گرفتند وجود دارد همچنین نام وی در به تعطیلی کشاندن امتحانات دانشگاه امیرکبیر در فتنه 88 آشکار است.

«ما دانشگاهیان معتقدیم میلی‌منفرد به هیچ وجه شایسته وزارت علوم نیست. آن هم به خاطر جهت‌گیری‌های فکر و علمی و به خصوص سابقه‌ای که وی در دوران اصلاحات از خود بجا گذاشته است.»

نقره‌کار تصریح کرد: حال با این وضعیت عجیب است اگر نمایندگان مجلس به سوابق میلی‌منفرد توجه نکنند و به وی رای اعتماد دهند که اگر این اتفاق صورت گیرد قطعا نمایندگان مجلس مدیون خون شهدا خواهند بود.

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به تحت فشار بودن روحانی برای انتخاب گزینه وزارت علوم، اظهار داشت: میلی منفرد را احزاب منحل شده به رئیس‌جمهور تحمیل کردند و حال بزرگترین کمک مجلس به روحانی این است که از گماشتن چنین افرادی جلوگیری کند و به آنها رای اعتماد ندهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها