امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33461
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی امروز به کره جنوبی پیشنهاد تضمینی داد که بنابر آن بتوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی امروز به کره جنوبی پیشنهاد تضمینی داد که بنابر آن بتوان گفت‌وگوهای متوقف شده درباره منطقه صنعتی مرزی را از سر گیرند. پیونگ یانگ همچنین پیشنهاد از سرگیری گفت‌وگوها در هفته آینده را مطرح کرد. 

کمیته اتحاد صلح‌آمیز دو کره (CPRK) در بیانیه‌ای اعلام کرد: کره شمالی به شرکت‌های کره جنوبی امکان دسترسی به منطقه «کائه‌سونگ» را داد که از ماه آوریل در پی تنش نظامی میان 2 کشور تاکنون بسته بود.

پیونگ‌یانگ همچنین درباره حضور کارگران کره جنوبی و حضور آنها در منطقه «کائه‌سونگ» تضمین داد.

ضمن اینکه اعلام شده که کره شمالی و جنوبی از امکان بسته شدن مجدد چنین منطقه‌ای جلوگیری کنند و نگذارند اتفاقات مشابه بر وقوع وضعیتی مشابه تاثیر بگذارند.

تمامی کارخانه‌های مجموعه صنعتی کائه‌سونگ از 3 ماه پیش و به دنبال افزایش تنش در شبه جزیره کره تعطیل شدند. مجموعه صنعتی مشترک کائه‌سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.

123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیت‌های اقتصادی و تجاری هستند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار