امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33470
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، «طرح اسلامی استهلال» در کشورهای عربی از امروز(چهارشنبه) به صورت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، «طرح اسلامی استهلال» در کشورهای عربی از امروز(چهارشنبه) به صورت زنده و مستقیم بر روی یک پایگاه اینترنتی تلاش‌ها برای استهلال در این کشورها را پخش می‌کند.

این طرح بر اساس اعلام برپاکنندگان آن، استهلال از طریق عکس‌برداری فلکی از دو شهر «امان» پایتخت اردن و «طرابلس» پایتخت لیبی در طول روز تا غروب خورشید و نمایان شدن هلال ماه شوال بر روی سایت این طرح به نشانی www.icoproject.org پخش زنده خواهند کرد.

محمد شوکت عوده رئیس این طرح با اشاره به اینکه عکس‌برداری فلکی از طریق جمع تعداد بسیاری از تصاویر از طریق تلسکوب در منطقه استهلال است، گفت: این عکس‌ها تا 300 عکس می‌رسد.

وی این نوع استهلال را که البته توسط برخی مفتیان اهل‌تسنن مورد تایید است، برای استهلال ماه شب اول که با چشم و حتی برخی تلسکوب‌ها غیرممکن است، مفید دانسته و آن را انقلابی در استهلال می‌داند.

شوکت عوده در عین حال از اینکه ماه شوال حتی با این امکانات امروز در شمال و مرکز منطقه عربی دیده شود ابراز تردید کرد و گفت: ماه شوال ممکن است بین 1 تا 5 دقیقه در مکه مکرمه قابل رویت باشد که این نیز منوط به هوای مناسب است.

بنابر این گزارش از نظر فقهی برخی استفاده از این تکنولوژی را تایید و برخی آن را رد کرده‌اند و تنها در کشورهای عمان و لیبی این تکنولوژی رسما مورد استفاده قرار می‌گیرد و در امارات، اردن و عربستان برخی از جریانات فقهی از آن استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها