امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33484
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرگزاری فارس، «ویلیام بیمن» استاد دانشگاه «مینه سوتا» آمریکا در مصاحبه روز گذشته (سه شنبه) با شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» اعلام کرد که گروه ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «ویلیام بیمن» استاد دانشگاه «مینه سوتا» آمریکا در مصاحبه روز گذشته (سه شنبه) با شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» اعلام کرد که گروه های ذینفع در آمریکا هرگونه تلاش های دیپلماتیک در راستای تعامل سازنده بین تهران و واشنگتن را از مسیر خارج می کنند.

این استاد آمریکایی گفت: هر زمانی که به نظر می رسد که آمریکا در حال نزدیک شدن به نوعی راه حل با ایران است، گروه های ذینفع در آمریکا تلاش می کنند تا این دستیابی را نقش بر آب کنند؛ سیاست داخلی آمریکا تلاش در مناسب ترین شرایط نیز تلاش برای تعقیب مذاکرات با ایران را حتی برای رئیس جمهور باراک اوباما دشوار می سازد.

بیمن با اشاره به اینکه گروه های ذینفع در این مسیر حتی به گسترش دروغ متوسل شده اند تا از این طریق، دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهور جدید و منتخب ایران را بی اعتبار کنند، اعلام کرد: هدف از این اتهامات بی اعتبار کردن آقای روحانی است زیرا کسانی که می بینند آمریکا ممکن است به توافق با ایران نزدیک تر شود، نمی خواهند چنین اتفاقی بیفتد و آنها می خواهند مطمئن شوند که آقای روحانی بی اعتبار و بدنام می شود.

این در حالیست که آقای روحانی با حضور در اولین کنفرانس خبری خود، از اینکه گروه های جنگ طلب در آمریکا از طریق خدمت به منافع یک رژیم خارجی (اسرائیل)، مخالف مذاکرات سازنده تهران و واشنگتن هستند،‌ ابراز تاسف کرد.

* تبلیغات هسته ای علیه ایران دروغ بزرگ جناح راست آمریکا است

این استاد آمریکایی در ادامه مصاحبه خود به برنامه هسته ای ایران نیز پرداخت و گفت: مطلقا هیچ مدرکی در هیچ جایی از سوی هیچ آژانس اطلاعاتی و یا سازمان نظامی وجود ندارد که نشان دهد فعالیت های هسته ای ایران به سوی اهداف نظامی منحرف شده است.

بیمن با اشاره به تبلیغات هسته ای علیه ایران اعلام کرد که این رویکرد، دروغ بزرگی از سوی جناح راست آمریکا به حساب می آید.

این استاد آمریکایی گفت که درحالیکه شاخه اجرایی آمریکا یعنی اوباما و وزارت خارجه در تلاشند تا مذاکرات معقول تری را با ایران داشته باشند، جناح راست در آمریکا همچنان بسیار جنگ طلب است و مدعی است که حمله به ایران و یا افزایش تحریم ها تنها راه برای تحت فشار قرار دادن تهران جهت رها کردن برنامه انرژی هسته ای اش است.

بیمن در ادامه اقدام اخیر کنگره آمریکا در تصویب دور جدید تحریم ها علیه صادرات نفتی و بخش مالی ایران را اقدامی توصیف کرد که نشان می دهد آمریکا و یا حداقل کنگره این کشور همچنان با ایران خصومت دارد.

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به تصویب در آورده است که هدف از آن کاهش صادرات نفتی ایران به یک میلیون بشکه در روز در طول یک سال است‌؛ این لایحه باید در سنای آمریکا نیز به تصویب برسد و سپس، اوباما آن را امضا کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها