امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33488
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در گزارشی اذعان کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در گزارشی اذعان کرده است که کنگره آمریکا، تنها پناهگاه نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل علیه ایران است.

به نوشته دبکا، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران اعلام کرده که در شرایط فشار با قدرت‌های جهانی بر سر برنامه هسته‌ای این کشور مذاکره نخواهد کرد و این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفته است که تنها چیزی که در خصوص ایران جواب داده فشار بوده است بنابراین باید فشارها بر این کشور افزایش یابند.

بر اساس گزارش فوق، روشن است که روحانی به‌دنبال از میان برداشتن تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا است که اقتصاد ایران را فلج کرده‌اند. در این خصوص وی غیرواقع‌گرایانه هم فکر نمی‌کند چرا که شش قدرت جهانی در فوریه گذشته به ایران پیشنهاد داده بودند که در برابر تعلیق موقت غنی‌سازی از تسهیل در تحریم‌ها برخوردار شود. اما اکنون روحانی امتیازات بیشتری می‌خواهد تا کارآمدی خود را به مردم ایران نشان دهد و آنها را مطمئن سازد که به‌زودی از سختی‌های اقتصادی آنها خواهد کاست.

دولت اوباما با بحث‌های جدی در خصوص ادامه یا رفع تحریم‌ها مواجه بوده است. این در حالی است که نتانیاهو به گروهی 36 نفره از اعضای کنگره آمریکا توصیه کرده است که فشارها را بر ایران کاهش ندهند. به نظر نتانیاهو، هیچ راه‌کار دیگری جز فشار وجود ندارد اما خود او نیز همچون نمایندگان آمریکایی کنگره می‌داند که تحریم سرعت برنامه هسته‌ای ایران را کاهش نداده است.

دبکا در بخش دیگری از گزارش خود تصریح کرد: مقامات نظامی و سیاسی اسرائیلی در حال پذیرش این واقعیت هستند که اوباما همان‌طور که نمی‌خواهد در سوریه دخالت نظامی کند، در ایران نیز دخالت نخواهد کرد. در چنین شرایطی نتانیاهو پرونده اسرائیل را به نمایندگان کنگره ارجاع می‌دهد تا بتواند اوباما را شکست دهد.

برنامه نتانیاهو آن است که حتی اگر اوباما بخواهد تحریم‌های ایران را کاهش دهد، کنگره جلوی او را بگیرد و این در حالی است که ایرانی‌ها به خوبی می‌دانند که فعلا می‌توانند برنامه هسته‌ای خود را بدون دخالت دیگران ادامه دهند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار