امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3349
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، رولان بزانول ظهر امروز در همایش بین‌المللی مباحث باستان‌شناسی جیرفت در این شهرستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، رولان بزانول ظهر امروز در همایش بین‌المللی مباحث باستان‌شناسی جیرفت در این شهرستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون در منطقه مکران شرقی پاکستان در حال فعالیت هستم، اظهار داشت: این منطقه از نظر فرهنگی به منطقه کنارصندل جیرفت بسیار نزدیک است.

باستان‌شناس فرانسوی با ابراز خرسندی از حضور در منطقه باستانی دقیانوس و مشاهده دستاوردهای آن از نزدیک افزود: در حال حاضر در آن سوی مرزها به دلایل سیاسی امکان ادامه کاوش‌ها وجود ندارد.

بزانول مرزهای جغرافیایی و سیاسی را مرزهایی کاملا مصنوعی ذکر و تصریح کرد: نباید در مطالعات باستان‌شناسی این مرزهای مصنوعی مد نظر قرار گیرد و کاوش‌ها و حفاری‌های منطقه را تحت تأثیر خود قرار دهد.

وی با اعلام آمادگی برای همکاری فرهنگی با کشور ایران به ویژه مسئولان این منطقه ابراز داشت: با آمیختن داده‌های دو سوی مرز با یکدیگر باید تلاش کرد تا به نتیجه‌گیری مطلوب و صحیح دست پیدا کرد.
انتهای پیام/80001/ح10/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها