امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3352
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مجید احمری امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته خوابگاه‌ها برگزار شد افزود: از سال 84 تاکنون 34 پروژه خوابگاهی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مجید احمری امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته خوابگاه‌ها برگزار شد افزود: از سال 84 تاکنون 34 پروژه خوابگاهی را به بهره‌برداری رسانده‌ایم که در آن 6 هزار و 34 تخت مجردی و 265 سوئیت متأهلی واگذار شده است.

وی ادامه داد: 67 پروژه در حال بررسی و مراحل اجرایی است که از این میان 39 پروژه را هنوز آغاز نکرده‌ایم چرا که مشکلات اعتباری داشته است و 19 پروژه آن فعال و 9 پروژه بنا به دلایلی متوقف شده است.

معاون منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی وزارت بهداشت گفت: از میان 67 پروژه 18 هزار و 407 تخت مجردی و 400 سوئیت متأهلی در نظر گرفته شده که اگر 39 پروژه را به اتمام برسانیم بسیاری از مشکلات مرتفع می‌شود.

احمری گفت: تاکنون از تسهیلات بانکی منابع ما تأمین می‌شد اما 4 سال است که از بانک عامل نتوانستیم تسهیلات کسب کنیم چرا که تأخیر بازپرداخت‌های معوقه را دلیل آن می‌دانند و معتقدند تا این بدهی‌ها تسویه نشود پرداخت به وزارت بهداشت نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در سال 91 ردیف مجزایی برای ساخت خوابگاه‌ها در نظر گرفته شد که رقمی برابر با 12 میلیارد تومان مصوب شده بود. این رقم برای تکمیل خوابگاه‌های نیمه‌تمام به وزارت بهداشت داده شد که 4 میلیارد و 700 میلیون تومان آن محقق شد و به پروژه‌های سراسر کشور و آنهایی که مصوب دور اول بودند برای اجرا اختصاص داده‌ایم.

وی افزود: برای 39 پروژه‌ای که هنوز شروع نشده به 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که این رقم بالایی است و تأمین آن به سختی انجام می‌شود چرا که برای ساخت هر مترمربع به حدود 800 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

معاون منابع فیزیکی و طرح‌های عمرانی وزارت بهداشت در مورد طراحی نقشه‌های تیپ خوابگاهی گفت: استفاده از این نقشه‌ها هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و برحسب اقلیم هر استان به صورت متفاوت طراحی می‌شود.

احمری گفت: در پروژه همدان پیشرفت 70 درصدی را در فضای فیزیکی با سرانه خوابگاهی 14 مترمربع برای هر دانشجو شاهد هستیم.

وی گفت: ردیف اعتباری سال 91 برای ورود به بخش خصوصی به احداث خوابگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم چرا که مشکلات و موانع بسیاری در این زمینه وجود داشت و از ورود بخش خصوصی استقبال کردیم اما بانک مرکزی اعلام کرده با قوانین مالی و پولی کشور مغایرت دارد و قابل انجام نیست به همین دلیل نتوانستیم از ظرفیت بخش خصوصی بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها