امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33526
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی در خصوص مطالب مطرح شده در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی در خصوص مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌ها پیرامون روند شناسایی استقلال کوزوو از سوی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نظر به اهمیت صلح و ثبات در منطقه حساس و مهم بالکان، جمهوری اسلامی ایران تحولات این منطقه را با دقت کامل دنبال می‌کند.

عراقچی با ابراز خرسندی از اینکه صربستان و کوزوو برای حل مناقشات و اختلافات خود از طریق گفت‌وگو و مذاکره گام‌های عملی خوبی برداشته‌اند و این روند رو به پیشرفت است، بر لزوم تقویت صلح و آرامش مردم صرب و کوزوو همگام با سایر ملت‌ها و اقوام منطقه حساس بالکان تاکید و تلاش کشورمان در کنار دولت‌ها و مردم جهت دستیابی به اهدافشان از طریق گفت‌وگو و تفاهم را خاطرنشان کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در این راستا جمهوری اسلامی ایران با توجه به پیشرفت‌های مهم حاصله در جهت حل و فصل نهایی این موضوع، اتخاذ مواضع متناسب با شرایط جدید در رابطه با تحولات کوزوو را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار