امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33527
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه اروپا از شکست تلاش‌های میانجی‌گرانه در مصر ابراز نگرانی شدید کرد. اتحادیه اروپا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه اروپا از شکست تلاش‌های میانجی‌گرانه در مصر ابراز نگرانی شدید کرد.

اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه (16 مرداد) اعلام کرد از شکست تلاش‌های دیپلماتیک در مصر برای پایان دادن به بحران سیاسی در کشور بسیار نگران است و از تمام گروه‌ها خواست به راه حلی مسالمت‌آمیز پاینبند باشند.

آقای مایکل مان که سخنگوی خانم کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا است در اظهارنظری درباره بیانیه ریاست جمهوری مصر مبنی بر اتمام وساطت‌های بین‌المللی گفت: «آخرین گزارش‌ها بسیار نگران‌کننده هستند.»

پیشتر در خبرها آمده بود رئیس جمهور مصر با انتشار بیانیه‌ای از شکست تلاش‌ها و گفت‌وگوها برای حل سیاسی بحران کشورش خبر داده است.

در این بیانیه،۲ ریاست جمهوری مصر تأکید کرده به هئیت هایی از کشورها آمریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای عربی عربی از جمله امارات و قطر اجازه داده تا با سفر به قاهره و گفت‌وگو با مقامات مصری و گروه اخوان المسلمین در جریان جزئیات تحولات کشور قرار بگیرند.

این بیانیه افزوده تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران سیاسی کشور به شکست انجامیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای مایکل مان ضمن ابراز نگرانی از این گزارش‌ها افزود: «ما از تمامی گروه‌های سیاسی می‌خواهیم راه حلی مسالمت‌آمیز برای بیانیه فعلی بیابند. ما در صحنه مصر آماده‌ایم تا با تمامی گروه‌ها در ایم کشور گفت‌وگو کنیم.»

اشاره سخنگوی اتحادیه اروپا به حضور «برناردینو لئون» است که از جانب این اتحادیه راهی مصر شده تا برای پایان دادن به بحران سیاسی در این کشور وساطت کند.

مصر از حدود یک ماه پیش که ارتش این کشور «محمد مرسی»، رئیس جمهوری از حزب اخوان‌المسلیمن را از قدرت برکنار کرد، صحنه درگیری بین حامیان رئیس جمهور از قدرت کنار گذاشته شده و ارتش این کشور بوده است.

محمد مرسی اولین رئیس جمهور مصر بود که با انتخابات دموکراتیک روی کار آمده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها