امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33548
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی محمد وحیدی در آیین تجلیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی محمد وحیدی در آیین تجلیل از دارنده رتبه تک رقمی کنکور سراسری اظهار داشت: این افتخار در ایجاد انگیزه و تلاش برای کسب رتبه‌های برتر در دیگر سال‌ها برای تمامی دانش‌آموزان استان، خانواده و مجموعه فرهنگیان استان بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی در کنکور سراسری سال گذشته رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: کسب رتبه چهارم کشوری توسط دانش‌آموز شیروانی در رشته علوم تجربی قطعاً سبب ارتقای رتبه استان در کشور در سال 92 می‌شود.

وحیدی با بیان اینکه تمامی مدیران و دبیران مدارس دولتی برای ارتقای سطح علمی خود تلاش‌های گسترده‌ای انجام داده‌اند، ادامه داد: در حال حاضر درصد بیشتری از دانش‌آموزان برتر کنکور سراسری در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند.

وی ابراز کرد: این در حالی است که طی چندین سال گذشته 70 درصد دارندگان رتبه‌های برتر در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل بودند.

وحیدی با بیان اینکه توسعه مدارس نمونه و خاص در سطح استان در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: توسعه مدارس خاص در استان از رشد 125 درصدی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان در انتخاب رشته دقت کافی داشته باشند، عنوان کرد: تمامی دانش‌آموزان به چندین نکته مهم اعم از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، مشاوره با دیگران و علایق خود در انتخاب رشته و دانشگاه‌های مختلف توجه کنند؛ به دلیل اینکه شاید هیچ وقت فرصت امروز تکرار نشود.

وحیدی با بیان اینکه در سال گذشته به رتبه‌های برتر کنکور سراسری از سوی استانداری و شورای آموزش و پرورش استان یک خودروی سواری به عنوان هدیه اهدا می‌شد، ادامه داد: این امر در سال جاری نیز در دست پیگیری است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهار داشت: خراسان شمالی از رتبه 14 کنکور سراسری و صعود به رتبه پنجم این شاخص در سال گذشته،  امسال در جایگاه بالاتری در کشور قرار می‌گیرد.

محمد اکبرزاده ادامه داد: برتری دانش آموزان در کنکور سراسری و المپیاد های مختلف سبب ایجاد انگیزه مضاعفی در دیگر دانش آموزان و پیشرفت علمی استان می‌شود.

وی با بیان اینکه اعطای خودرو به دارندگان رتبه‌های برتر کنکور در شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری مصوب نشده است خاطر نشان کرد: براساس مصوبه سال گذشته، این مسئله امسال نیز در دست پیگیری است.

اکبرزاده با اشاره به رتبه برتر این دانش آموز شیروانی یادآور شد: در حال حاضر این دانش آموز می‌تواند با عضویت در بنیاد نخبگان استان از امکانات و حمایت‌های آموزشی و پژوهشی ویژه‌ای برخوردار شود.

مریم مجرد ثانی با حمایت‌های بی دریغ خانواده فرهنگی خود، مجموعه دبیران و تلاش مستمر و برنامه ریزی مناسب برای تحصیل در سال جاری موفق به کسب رتبه چهارم کنکور سراسری در رشته علوم تجربی شده است.
انتهای پیام/63002/ذ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها