امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33553
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه انگلیسی «تایمز»، به نقل از منابع آگاه گزارش داد که عربستان در تلاش برای حل بحران سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه انگلیسی «تایمز»، به نقل از منابع آگاه گزارش داد که عربستان در تلاش برای حل بحران سیاسی مصر ممکن است به مرسی پیشنهاد پناهندگی دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: با توجه به نفرت و کینه عربستانی‌ها از گروه اخوان المسلمین اما ممکن است ریاض برای حل بحران فعلی که مصر را در بر گرفته به مرسی اجازه بدهد با ترک مصر و تبرئه شدن از اتهام‌هایی که به او وارد شده در این کشور پناهنده شود و به این ترتیب ارتش و حکومت مصر می‌توانند با اسلامگراها به توافقی برای حل بحران دست یابند.

عربستان همواره در پذیرایی از رهبران برکنار شده تاریخ پرباری داشته اما رهبران تبعید شده به عربستان حق ندارند که در امور سیاسی دخالت کنند و فعالیت سیاسی داشته باشند و عموما به دور از انظار هستند که این مسئله باب میل ارتش مصر است که نمی‌خواهد مرسی دوباره وارد صحنه سیاست شود.

این روزنامه تأکید کرد که همه افرادی که اخیرا با مرسی دیدار کرده‌اند تأکید کرده‌اند که وی باور دارد که به زودی به قدرت باز خواهد گشت و معتقد است که ممکن است به صورت موقت در ترکیه و یا قطر اقامت داشته باشد در حالی که قطر هنوز پاسخی درباره این مسئله ارائه نداده است و ممکن است نتواند به خوبی امنیت مرسی را تأمین کند.

این مسئله در حالی مطرح می‌شود که منابع آگاه تأکید کردند که اخوان المسلمین به این نتیجه رسیده‌اند که مرسی به قدرت باز نخواهد گشت و این مسئله برای آنها منتفی شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها