امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33554
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارسی از سوریه، مناطق مختلف حسکه واقع در شمال شرق سوریه به صحنه درگیری‌های شدید بین نیروهای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارسی از سوریه، مناطق مختلف حسکه واقع در شمال شرق سوریه به صحنه درگیری‌های شدید بین نیروهای مردمی کُرد و ترویست‌های مسلح وابسته به «جبهه النصره»، «امارت اسلامی شام و عراق» و نیز «ارتش آزاد سوریه» تبدیل شده است.

این درگیری‌ها به طور مشخص در روستاهای الیوسفیة، کرهوک، علی آغا، الجنیدیة و مظلومة در ریف الیعربیة و ریف القحطانیة از توابع استان حسکه در جریان است که تاکنون کشته و زخمی شدن تعدادی از ترویست‌ها از جمله محمد البوکمالی و یاسر الموصلی را به دنبال داشته است.

احمد اللجی، ماهر هزاع، محمد منیر العکیلی، علی قنبر، محمد النجرس، عبدالسلام عباس و عدنان الخضر و نیز فیصل النعیمی از دیگر تلفات این درگیری‌ها هستند.

کشته شدن پنج شهروند سوری

در این میان، حمله خمپاره‌ای تروریست‌های مسلح به روستای الیوسفیه منجر به کشته شدن پنج نفر از اهالی این روستا شد.

در مقابل، نیروهای مردمی کُرد با دام گذاشتن برای افراد مسلح در فاصله روستاهای الجنیدیه و الیوسفیه تعدادی از تروریست‌ها را کشته و عده‌ای را نیز رخمی کردند.

تظاهرات ترک‌ها علیه حمایت از گروه های مسلح در سوریه

اما حمله خمپاره‌ای افراد مسلح به روستای جیلان بینار ترکیه که در موازات خط مرزی راس العین در حسکه قرار دارد، منجر به تظاهرات اهالی این روستا شد.

تظاهرات‌کنندگان، دولت ترکیه را به توقف حمایت از گروه های مسلح در سوریه فرا خواندند.

ریف جنوبی و جنوب غربی  حسکه نیز صحنه درگیری ارتش با ترویست های مسلح بود که در جریان آن، یگان‌هایی از ارتش سوریه محل استقرار تروریست‌ها را در روستای السبع و اربعین و نیز العریشه هدف قرار دادند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها