امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33562
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 81
«احمد العلوی»، معاون رئیس شورای شهر منطقه «الشمالیه» بحرین و عضو جمیعت «الوفاق» این کشور که از گروه‌های انقلابی این کشور است، در گفت‌وگو با خبرنگار ...

«احمد العلوی»، معاون رئیس شورای شهر منطقه «الشمالیه» بحرین و عضو جمیعت «الوفاق» این کشور که از گروه‌های انقلابی این کشور است، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت، آل خلیفه با فشار بر اصحاب رسانه در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر بی‌حرمتی در حق مردم این کشور و نیز سرپوش گذاشتن بر واقعیت‌های جاری است.

وی تاکید کرد: فشار آل خلیفه بر اصحاب رسانه و در تنگنا قرار دادن آنان هدفی جز جلوگیری از ترسیم واقعیت اوضاع جاری و هتک حرمت هر روزه علیه شهروندان بحرینی ندارد.

العلوی با اشاره به مسدود کردن ده‌ها پایگاه اینترنتی، این اقدام را در راستای جلوگیری از اطلاع‌رسانی مسالمت‌آمیز و ملی و نیز صادقانه در خصوص تحولات بحرین دانسته و اظهار داشت: حمله نیروهای امنیتی به خبرنگاران، اقدامی سرکوبگرانه است که همه نظام‌های استبدای به آن متوسل می‌شوند.

این عضو ارشد جمعیت الوفاق در ادامه تصریح کرد: نهادهای دست اندرکار مطبوعات در قبال نقض حقوق خبرنگاران در بحرین سکوت نکردند، اما تاثیر این نهادها بر آل خلیفه بسیار اندک است.

وی در عین حال گفت: اما این گزارش‌ها و بیانیه‌ها، اسناد مهمی هستند که اقدامات سرکوبگرانه آل خلیفه علیه خبرنگاران را ثبت می‌کنند.

العلوی در مورد حملات امنیتی پی در پی نیروهای آل خلیفه علیه خبرنگاران گفت: هدف اصلی از این حملات،جلوگیری از فعالیت خبرنگاران در پوشش اخبار و حوادث مربوط به موارد نقض حقوق شهروندان بحرینی است و بی‌تردید این اقدام سرکوبگرانه، راهی است که تمام نظام‌های استبدادی آن را در قبال تکاپوی مردمی در پیش می‌گیرند تا هرگونه صدای آزاد برای بیان واقعیت‌ها و ترسیم اوضاع جاری را خفه کنند.

وی در توضیح این مطلب افزود: به این ترتیب در این شرایط، تنها صدایی که باقی می‌ماند، صدای سرکوبگرانه نظام حاکم است که بر واقعیت‌ها سرپوش گذاشته و به فریبکاری متوسل شده است.

العلوی با اشاره به اینکه شش خبرنگار در بحرین بازداشت شده‌اند، گفت: این اقدامات، آزادی بیان در بحرین را به پایین‌ترین سطح تنزل می‌دهد.

وی ادامه داد: این درحالی است که تمام سازمان‌ها و نهادهای دست اندرکار اطلاع رسانی و حقوقی بین المللی و پیش از همه سازمان خبرنگاران بدون مرز اذعان دارند که حکومت آل خلیفه به سرکوب خبرنگاران و بازداشت آنان متوسل شده و امنیت را از آنان سلب کرده‌اند.

این عضو جمعیت الوفاق همچنین تصریح کرد: از نیمه ماه مارس 2011 گزارش‌های متعددی در خصوص وضعیت خبرنگاران در بحرین و بازداشت و سرکوب آنان منتشر شده است.

فشردن گلوی آزادی در بحرین

وی در پاسخ به این سوال که  وزارت ارتباطات بحرین در خصوص مسدود کردن تعدادی از پایگاه‌های اینترنتی به اتهام تحریک به خشونت و ترویست چه توجیهی دارد؟ گفت: ما معتقدیم که آل خلیفه گلوی آزادی و فریادهای ملی و مسالمت آمیز را فشرده و به این ترتیب حلقه اقدامات سرکوبگرانه خود علیه مخالفان را تکمیل کرده و می‌کوشد از شنیده شدن فریادهای آزادیخواهی و انقلابی جلوگیری به عمل آورد.

العوی در توضیح این مطلب گفت: آن دسته از پایگاه‌های اینترنتی که مسدود شده است، پایگاه هایی ملی بوده که منادی وحدت بحرینی‌ها هستند و از جایگاه اجتماعی زیادی برخوردارند و نظام حاکم درحالی این پایگاه‌ها را به خشونت طلبی متهم کرده است که خود عامل فتنه‌انگیزی طایفه‌ای بوده و به توده گسترده‌ای از مردم بی‌حرمتی کرده و حقوق آنان را نقض می‌کند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها