امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33574
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، «ابو توجانه»، یکی از سرکردگان گروه «جبهه النصره» وابسته به سازمان تروریستی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، «ابو توجانه»، یکی از سرکردگان گروه «جبهه النصره» وابسته به سازمان تروریستی «القاعده» در اثر انفجار خودروی حامل او در منطقه «المیادین» واقع در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق کشته شد.

در این انفجار، افراد ناشناس با کار گذاشتن مواد منفجره در خودروی ابو توجانه او را به قتل رساندند. ابو تجانه به محض سوار شدن، خودروش منفجر شد.

این حادثه در حالی رخ داه است که منطقه «المیادین»، صحنه درگیری شدید بین دو گروه از تروریست‌های وابسته به سازمان القاعده است.

درگیری‌های مسلحانه میان گروه‌های مسلح در نقاط مختلف سوریه، موضوع جدیدی نیست، زیرا این افراد اغلب بر سر تقسیم اموال به سرقت رفته و یا تسلط بر یک نقطه مشخص با یکدیگر درگیر شده و دست به سلاح می‌برند تا جایی که درگیری‌های آنان بارها به کشته شدن تعدادی از نیروهای هر دو طرف منتهی شده است.

در این میان اخبار رسیده از حسکه واقع در شمال شرقی سوریه نیز حاکی از دستگیری بعضی تاجران بازار سیاه و مصادره مقادیری ارز از آنان است.

یک منبع امنیتی در حسکه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این‌باره گفت: نیروهای امنیت جنایی به منظور شناسایی سوداگران دلار در بازار سیاه و نیز کنترل بازار و جلوگیری از نوسان قیمت لیره سوریه، بر بازارها نظارت دارند و در همین راستا مقادیری ارز کشف و ضبط و تاجران و صرافی‌هایی را دستگیر کردند که در این اقدام و ایجاد بازار سیاه آن دست داشتند.

این منبع تاکید کرد: عملیات نظارتی به منظور جلوگیری از بازی با نرخ لیره و نوسان آن، همچنان ادامه دارد. روند مقابله با سوداگران در بازار سیاه در حسکه درحالی صورت گرفته که روند تحولات این شهر اکنون در صدر اخبار سوریه قرار گرفته و اخبار رسیده از آن حاکی از درگیری کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه با تروریست‌های مسلح است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها