امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3358
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی چمران پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی در قم با بیان اینکه روز نهم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی چمران پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی در قم با بیان اینکه روز نهم اردیبهشت سالروز صدور فرمان تاریخی امام راحل مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستاهاست اظهار کرد: ایشان در این فرمان خواستار نوشته شدن قانون شوراها شدند تا کارهای مردم به دست خودشان انجام شود که این امر یکی از اهداف انقلاب محسوب می‌شود.

وی افزود: چنانچه دستورات و خواسته‌های امام خمینی(ره) به همان شکل اجرا می‌شدند بسیاری از مشکلات شوراها کمتر از میزان کنونی بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وقوع جنگ تحمیلی و جلوگیری این امر از تشکیل شوراها گفت: به همین دلیل دوره نخست شوراها در سال 78 تشکیل شد و دوره دوم با شکل و صورت دیگری در سال 82 به کار خود ادامه داد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم ماه‌های پایانی سومین دوره شوراها را طی می‌کنیم و دوره چهارم هم از شهریورماه سال جاری کار خود را آغاز می‌کند؛ دیدارهای امروز با مراجع تقلید و علما هم به دلیل استفاده از رهنمودهای این بزرگواران و بهره‌مندی از فضای معنوی قم صورت گرفته است.

چمران خاطرنشان کرد: چنانچه شوراها از شهرداری‌ها حمایت نکنند این نهاد هم نمی‌تواند از حل مشکلات به تنهایی برآید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فعالیت شورای عالی استان‌ها گفت: این شورا می‌تواند به مجلس و دولت طرح‌هایی را ارائه کند تا آنها در مسیر اصلاح کار شوراها و شهرداری‌ها گام‌هایی بردارند.
انتهای پیام/78004/و30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها