امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33592
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که پایان بحران سیاسی در مصر نیاز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که پایان بحران سیاسی در مصر نیاز توافق بوده و هنوز زمان برای انجام مذاکرات باقی مانده است.

آمریکا در حالی این سخنان را مطرح می‌کند که نماینده اعزامی آمریکا به مصر، قاهره را ترک کرده و دولت موقت مصر نیز اعلام کرد که گفت‌وگوها به شکست انجامید.

«جن پساکی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که گفت‌وگوها در قاهره با نمایندگان ویژه از امارات، اتحادیه اروپا، قطر و آمریکا پایه‌ای اساسی برای ایجاد فضایی که مصر بتواند به جلو گام بردارد ایجاد کرد.

وی افزود: ما معتقدیم که هر گونه راه‌حلی نیازمند توافق دو طرف است. این تصمیمات می‌تواند توسط مصری‌ها برای مصری‌ها انجام شود. ما قاطعانه امیداواریم که آنها این تصمیمات را زود اتخاذ کنند.

پساکی گفت که واشنگتن درباره اظهارات اخیر دولت موقت درباره شکست مذاکرات نگران است.

وی افزود: هم اکنون زمان مشخص کردن مقصر نیست بلکه باید مذاکراتی را ایجاد کرد که بتواند به بازگرداندن آرامش برای مدت زمان طولانی کمک کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار