امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33596
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین بررسی نظام‌مند درباره نحوه رفتار اداره پلیس نیویورک با معترضان جنبش وال‌استریت نشان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین بررسی نظام‌مند درباره نحوه رفتار اداره پلیس نیویورک با معترضان جنبش وال‌استریت نشان داده رفتار این اداره در خلال این اعتراضات کاملاً خشونت‌آمیز بوده است. طبق این بررسی، پلیس نیویورک بارها فراتر از اختیارات قانونی‌اش عمل کرده است.

به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، محققان دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک و دانشگاه فوردهام، در نیویورک در مطالعه‌ای 8 ماهه مشخص کرده‌اند اداره پلیس نیویورک برای سرکوب اعتراضات وال‌استریت به قوه قهریه متوسل شده‌اند، آزادی‌های رسانه‌ها را محدود کرده‌اند و معترضان را به صورت دلبخواه و بدون دلیل دستگیر کرده‌اند.

این مطالعه که روز چهارشنبه منتشر شده نشان می‌دهد پلیس نیویورک به پایگاه‌های صلح‌آمیز معترضان حمله‌های شبانه انجام داده است، فرایند نظارت‌های قانونی را مختل کرده و در سیاست‌هایش مبهم و غیرشفاف بوده است.

این گزارش اولین بررسی از مجموعه بررسی‌هایی است که قرار است درباره نحوه رفتار مقامات پلیس با معترضان وال‌استریت در 5 شهر آمریکا از جمله اوکلند و بوستون منتشر شوند.

   جنبش سراسری در امریکا، تحت عنوان «وال استریت را تسخیر کنید» در 17 سپتامبر سال 2011 هنگامی آغاز شد که آمریکایی‌ها در اعتراض به توزیع ناعادلانه ثروت، نرخ بالای بیکاری و نابرابری‌های اجتماعی، پارک «زاکوتی» در نزدیکی وال استریت، مرکز تجاری نیویورک را تصرف کردند.

با وجود مانع تراشی‌های پلیس و دستگیری‌های گسترده، این جنبش هم اکنون به شهرهای بزرگ آمریکا نیز گسترش یافت.

همچنین تظاهرات و اعتراضات مشابهی با الهام گرفتن از جنبش اعتراضی در آمریکا در کشورهای مختلف جهان از جمله استرالیا، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند و پرتغال برگزار شد.

در بخش نتیجه‌گیری تحقیق جدیدی که درباره رفتار پلیس نیویورک با معترضان وال‌استریت انجام شده در حال حاضر تلاشهای نظام‌مندی از جانب مقامات برای سرکوب هر گونه اعتراض، حتی اعتراضات قانونی و بدون تهدید عمومی وجود دارند.

سارا ناکی، استاد دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک گفت: «تمامی مطالعات موردی ما نشان می‌دهند پلیس به طور مداوم حقوق اساسی معترضان را زیر پا گذاشته است.»

مواردی از رفتار نامناسب پلیس که در این گزارش به آنها اشاره شده است، عبارتند از:

• استفاده از زور غیرضروری، خشونت‌آمیز و افراطی علیه معترضان مسالمت‌آمیز، ناظران و ناظران حقوقی و روزنامه‌نگاران.

• اخلال در آزادی رسانه‌ها و فرایندهای نظارت قانونی، از جمله دستگیری دست‌کم 10 روزنامه‌نگار و چندین مورد جلوگیری از خبررسانی روزنامه‌نگاران

• تجسس و نظارت مداوم بر فعالیت‌های سیاسی مسالمت‌آمیز؛

• حمله‌های شبانه خشونت‌آمیز به اردوگاه معترضان؛

• بستن بی‌دلیل فضاهای عمومی، متفرق کردن اجتماعات صلح‌آمیز و محاصره معترضان؛

• اجرای قانون به صورت دلبخواهی و دستگیری‌های بی‌دلیل

• عدم مسئولیت‌پذیری در قبال افرادی که مسئول سوء رفتار با معترضان بوده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها