امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33599
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۳
تعداد بازدید: 207
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد غروی، عضو شورای عالی حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس درباره معنای عید اظهار داشت: عید در اسلام ...

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد غروی، عضو شورای عالی حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس درباره معنای عید اظهار داشت: عید در اسلام یک معنا و مفهوم خاصی دارد در برخی فرهنگ‌ها عید به گونه‌ای تفسیر می‌شود که انسان باید خوشحالی داشته و از خدا غافل شود.

وی یادآور شد: در صورتی که در اسلام مناسبتی که به دنبال آن یک موفقیتی پیش آمده یا یک چیزی یا کسی باید به عنوان اسوه و ملاک قرار گیرد و فردی در آن توفیق و موفقیتی دارد، برای آن عید گرفته می‌شود.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه ضیافت خداوند است، افزود: همه در این ماه میهمان خداوند بودند و شرایط هم به گونه‌ای فراهم شده که انسان‌ها بتوانند از تمام ظرفیت معنوی که خود فراهم کردند ـ که البته آن هم الطاف الهی است ـ  بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام غروی با تأکید بر اینکه افراد براساس ظرفیت خود از این ماه بهره مند می‌شود، اظهار کرد: یک ماه انسان عبادت کرده، روزه گرفته، در مسیر خداوند حرکت کرده و به خودسازی و بندگی دست زده است، این خود توفیق بالایی است و به دنبال این توفیق و موفقیت روزی وجود دارد که باید این روز را بزرگ داشت و در خود این روز هم عبادات خاصی انجام گرفته می‌شود چراکه روز مزد و اجر است.

این استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه انسان در روز عید فطر نیز از مواهب الهی بهره‌مند است، افزود: در این روز نماز عید سفارش شده است، خطبه‌های عید را اگر ملاحظه کنیم انسان از خداوند می‌خواهد که آنچه خیر و اسوه الهی (پیامبر و آل او) برای او نیز پیش بیاید و آنچه شر است که ائمه مصون هستند، انسان هم مصون و محفوظ باشد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها