امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33618
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این بیانیه تاکید کردند که آمریکا و اتحادیه اروپا همچنان درقبال مصری قوی و دموکراتیک و شکوفا و باز، متعهد هستند.

دوطرف بر این نکته تاکید کرد که یک روند انتقالی دموکراتیک موفقیت آمیز می‌تواند برای مصر زمینه گشودن مسیر آینده‌ای بهتر برای باقی منطقه را اعطا کند.

در این بیانیه آمده است: ما به طور کامل حد و مرز نقش خود را درک می‌کنیم اما کاملا نگران آینده مصر و تحولات هستیم و برخی ایده‌های عملی را برای کاستن از تنش و کمک به مصری‌ها به منظور اجرای یک گفت‌وگوی سیاسی واقعی را ارائه کردیم.

جان کری و اشتون از دوطرف یعنی مسئولان و گروه اخوان المسلمین مصر خواستند که مذاکراتی جدی را آغاز کنند که به سازش و مشارکت سیاسی گسترده‌ای بیانجامد.

دوطرف همچنین آغاز فوری روند آزادی شخصیت‌های سیاسی بازداشت شده را خواستار شدند. این بیانیه به طور علنی در این زمینه به نام محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر اشاره‌ای نکرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: دولت مصر مسئول است بویژه در زمینه آغاز این روند دموکراتیک به منظور تامین امنیت و رفاه شهروندانش.

دوطرف ابراز نگرانی خود را درباره خطر خونریزی بیشتر و جبهه بندی‌ها در مصر ابراز داشتند زیرا این امر رشد و توسعه اقتصادی را با مانع روبرو خواهد کرد که به منظور یک روند انتقالی موفقیت آمیز در مصر اساسی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار