امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3363
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس استان کرمان،‌ هادی ثمره اظهار داشت: از ابتدای سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس استان کرمان،‌ هادی ثمره اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته پلیس این حوزه در کنار عملیات انتظامی و پیشگیری، طرح ویژه بررسی آسیب‌های اجتماعی و مسائل منجر به جرم را نیز دنبال کرد و اجرای راهکارهای پیشگیرانه در دستور کار معاونت اجتماعی و دیگر مسئولان حوزه پیشگیری و پلیس‌های تخصصی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: نتایج این تحقیقات و بررسی پرونده‌های مراکز انتظامی حاکی از آن بود که درصد قابل توجهی از جرائمی مانند سرقت و مزاحمت توسط گروه خاصی از معتادان پرخطر صورت می‌گیرد، زیرا این افراد از استعمال مواد مخدر شدیدا آسیب دیده و با طرد شدن از محیط خانه و خانواده با ولگردی و آوارگی روزگار می‌گذرانند.

‌ثمره ادامه داد: پلیس برای کاهش زمینه‌های جرم و افزایش رضایتمندی مردم با جلب مشارکت سایر ادارات و نهادهای مربوطه، طرح ویژه جمع‌آوری و اسکان معتادان پرخطر در مراکز بازپروری را دنبال کرد و در نشست‌های مشترک با مسئولان شهرستان نیز توجه بیشتر به این مراکز مورد تاکید قرار گرفت.

وی تصریح کرد: همزمان با تجهیز این مراکز به برخی امکانات و اعلام آمادگی آنها، طرح جمع‌‌آوری این قشر خاص معتادان همزمان با ایام آغاز‌ سال جدید به اجرا در آمد و تعداد قابل توجهی از این افراد از سطح شهر جمع‌آوری و به مرکز بازپروری منتقل و پذیرش شدند.

‌ثمره اذعان داشت: این طرح پلیس شهرستان کاهش 47 درصدی جرائمی مانند اقدامات ایذایی، مزاحمت، سرقت ‌‌و در مجموع افزایش رضایتمندی شهروندان را به همراه داشت و نقطه قوتی شد تا سایر طرح‌های عملیاتی انتظامی پلیس را به سمت و سوی پیشگیری ریشه‌ای و دراز مدت سوق دهیم.
انتهای پیام/2446/ن/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها