امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33646
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المصری الیوم»، هزاران نفر از طرفداران «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المصری الیوم»، هزاران نفر از طرفداران «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنار شده مصر، صبح امروز پنجشنبه در میدان «رابعة العدویة» در شهر «نصر» نماز عید فطر را به امامت «طلعت عفیفی» وزیر اوقاف سابق مصر ادا کردند.

عفیفی نیز در خطبه‌ عید فطر بخشی از سیره نبوی درباره معامله با خدا و یاری رساندن به دین را برای نمازگزاران نقل کرد.

بر اساس این گزارش، در ورودی‌های محل تجمع مردم و مناطق مختلف شهر، پلاکاردهایی نصب شده بود و در آن به نمازگزاران عید فطر تبریک گفته شده بود و تحصن‌کنندگان نیز میان کودکان و مردم هدایایی را توزیع می‌کردند و ابراز امیدواری کردند که مرسی هرچه زودتر به قدرت بازگردد.

در میدان «نهضة» در «جیزة» نیز طرفداران مرسی نماز عیدفطر را ادا کردند و شیخ «محمد عبدالمقصود» امامت این نماز برعهده داشت. وی در خطبه نماز عید فطر خواستار پایداری و ایستادگی طرفداران مرسی در میدان‌های تحصن تحت هر شرایطی شد و گفت که بازگشت مرسی به قدرت می‌تواند مهمترین پیامد این عید بزرگ باشد.

از سوی دیگر، همپیمانی ملی حمایت از قانون و رد هرگونه کودتا در مصر، از مردم خواست تا در تظاهرات میلیونی امروز تحت عنوان «عید پیروزی» شرکت کنند در تحصن‌های میدان «رابعة العدویة» در شهر نصر و «النهضة» در جیزة با شعار ملت خواستار سرنگونی حکومت کودتاست، حضور یابند.

نماز عید فطر در شهر «پورت سعید»

مردم شهر «پورت سعید» نیز در 4 میدان این شهر نماز عید فطر را ادا کردند و طرفداران مرسی در این شهر نیز در خیابان روبروی مسجد «التوحید» اهل تسنن با شعار «اسلامی اسلامی» نماز خواندند.

نماز عید فطر دولت جدید مصر در مسجد نیروی هوایی

از سوی دیگر مقامات دولت جدید مصر از جمله «عدلی منصور» رئیس جمهور، «حازم الببلاوی» نخست‌وزیر، «محمد البرادعی» معاون رئیس‌جمهور در امور خارجه، سرلشگر «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع در مسجد نیروی هوایی قاهره نماز عید فطر را به امامت «علی جمعه» مفتی سابق مصر ادا کردند.

نماز عید فطر در میدان تحریر قاهره

همچنین صدها شهروند مصری، در میدان «التحریر» قاهره به امامت شیخ «جمعه محمد علی» نماز عید فطر را اقامه کردند.

وی در خطبه عید فطر خود اظهار داشت: ملت مصر مخالف هرگونه خشونت است و تظاهرات میلیونی برای ترغیب ارتش و پلیس در مبارزه با تروریسم به این معنا نیست که این ملت خواستار خونریزی باشد. این مردم تنها می‌خواهند که تحصن‌های طرفداران مرسی در میدان های رابعه العدویه و نهضة به طور مسالمت‌آمیز به پایان برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها