امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33647
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عناصر کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی «اردوگاه یرموک» در جنوب دمشق، پایتخت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عناصر کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی «اردوگاه یرموک» در جنوب دمشق، پایتخت سوریه موفق شدند، به موازات قطع راه‌های امداد و کمک‌‌رسانی به عناصر مسلح مستقر در اردوگاه از پیش از یک ماه گذشته پیشروی‌های چشمگیری را محقق کنند. 

از پیگیری روند و خط سیر نبردها در اردوگاه یرموک به راحتی می‌توان دریافت که کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی «اردوگاه یرموک» در این اواخر موفق شدند، پیشروی‌ها و پیروزی‌های چشمگیری را در رویارویی با گروه‌های مسلحی محقق کنند که در اردوگاه متمرکز شده‌اند.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که اغلب عناصر مسلح موجود در اردوگاه یرموک وابسته به «جبهه النصره» هستند و ورود با قدرت کیمته‌های مردمی فلسطینی به اردوگاه موجب شد تا این گروه‌های تروریستی در محاسبات خود تجدید نظر کنند و به جای اتخاذ تدابیر همجومی در اندیشه تدابیر دفاعی باشند.

چون با پای گذاشتن کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی «اردوگاه یرموک» به اطراف خیابان‌های «لوبیا» و  «سی‌ام» طی دو روز گذشته و درگیری‌های شدید و سختی که در میدان «یرموک» روی داد، موازنه قوا را تغییر داده و موجب شد تا کفه ترازو به سود کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی «اردوگاه یرموک» و به زیان جبهه النصره سنگینی کند. در حالی‌که تا پیش از این آنها قسم خورده بودند، با تصرف تمام اردوگاه آن را به پایگاه و مقر عملیات‌های خود تبدیل کنند.

منابع میدانی موجود در میان کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی «اردوگاه یرموک» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کردند که پیشروی کمیته‌های مردمی در اردوگاه در برابر عناصر مسلح چنان غافلگیر کننده و سریع بود که به آنها اجازه داد، کنترل نقاط مهم و استراتژیک اردوگاه را به دست گیرند و عناصر مسلح را در نقاط مختلف اردوگاه به محاصره در آورند، به ویژه پس از آنکه نیروهای جدیدی از کمیته‌های مردمی به کمک نیروهای فلسطینی حاضر در اردوگاه رسیدند.

به گفته این منابع پیشروی کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی همچنان در «اردوگاه یرموک» ادامه دارد و منتهی به تسلط آنها بر نقاطی شد که مشرف به خیابان سی‌ام و میدان «الریجه» است.

این درحالی است که همین منابع تاکید می‌کنند که تمام گذرگاه‌های منطقه «الحجر الاسود» در جوار اردوگاه مانع از ورود هرگونه کمک نظامی و انسانی به گروه‌های مسلح متمرکز در اردوگاه شده و در جریان آخرین درگیری‌های روی داده در نزدیکی منطقه «القوس» میان «الحجر الأسود» و بازار خودروها در خیابان سی‌ام بیش از 40 فرد مسلح کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

همین منابع توضیح دادند که درگیری‌های عناصر کمیته‌های مردمی آوارگان فلسطینی «اردوگاه یرموک» با عناصر مسلح در منطقه «السعاده» متمرکز است که نقطه‌ای استراتژیک در اردوگاه به شمار می‌آید. این درحالی است که کمیته‌های مردمی هم اکنون تقریبا کنترل مسجد «الرجوله» را به دست گرفته‌ و طی روزهای آینده کنترل کامل آن را به دست خواهند گرفت. اما موفقیت دیگری که به موفقیت‌های کمیته‌های مردمی فلسطینی افزوده شده، تصرف بناها و ساختمان‌هایی برسر راه‌ها و مسیرهای مهم اردوگاه برای مقابله با هرگونه حملات گروه‌ها و عناصر مسلح است.

منابع مذکور به این نکته تاکید می‌کنند که اوضاع کنونی در اردوگاه یرموک هم اکنون درحال رقم خوردن کامل به سود کمیته‌های مردمی فلسطینی است و گروه‌های مسلح به خوبی اوضاع وخیم خود آگاه هستند، صرف نظر از اینکه شماری از گروه‌های مسلح نیز از اردوگاه عقب نشینی کرده‌اند و هم اکنون تنها دو گزینه بیشتر در برابر گروه‌های مسلح وجود ندارد، مرگ یا گفت‌وگو برای بر زمین گذاشتن سلاح و نه خروج و عقب نشینی از اردوگاه.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار