امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33657
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 90
کامران نجف‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: بخشی از جامعه ما به صورت موقت یا دائم ارتباطشان با اقتصاد کشور قطع است. مثل از ...

کامران نجف‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: بخشی از جامعه ما به صورت موقت یا دائم ارتباطشان با اقتصاد کشور قطع است. مثل از کارافتادگان و سالخوردگان که هیچ منبع درآمدی ندارند.

وی افزود: با توجه به آغاز دولت جدید و سیاست‌های اقتصادی اعلامی، مناسب است مجلس برای رفع مشکلات معیشتی مردم به خصوص این بخش از جامعه که از کار‌افتاده یا سالخورده‌اند طرحی نو تصویب کنند.

سفیر کودکان و سالمندان بهزیستی با بیان اینکه متأسفانه آمار دقیقی از این گروه از افراد جامعه وجود ندارد، گفت: پیشنهاد می‌کنم نمایندگان مجلس طرحی را تصویب کنند که براساس آن دولت موظف شود فاصله مبلغ دریافتی اعضاء این خانواده‌ها از هدفمندی یارانه‌ها تا 70 درصد حداقل قانون کار را به سرپرست از کار‌افتاده این خانواده‌ها پرداخت کند.

نجف‌زاده تصویب این طرح را راهی برای تخصصی کردن انفاق خواند و گفت: پیشنهاد من این است که این طرح خانواده‌هایی را که سرپرست آن زندانی هستند و یا بیشتر از 60 سال و یا به صورت موقت یا دائم از کار‌افتاده‌اند تحت پوشش قرار دهد.

وی قانونی شدن این طرح را مطابق اصول انسانی و اسلامی دانست و افزود: حتی در کارآمد‌ترین سیاست‌های اشتغال و توسعه با کسانی وجود دارند که توان کار و تأمین زندگی را نداشته باشند که وظیفه دولت‌ها است که فکری به حال آنها کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها